| Curioasa12349 a întrebat:

Azi am avut prima menstruatie!
Stiu aproape totul despre ea, am vorbit super mult cu mama mea, m-am documentat despre ea foarte mult, dar vreau si parerile voastre (fetelor) si cateva raspunsuri la urmatoarele intrebari
1. Prima menstruatie e neregulata o perioada, asa-i?
2. e normal ca atunci ca ai menstruatie, sa fie pauze intre scurgeri? Spre exemplu ultima mea scurgere a fost acum cateva ore si nu mi-a mai curs nimic de atunci.
3. Well mi-e frica ca maine dimineata o sa am mult sange pe tampon, se poate intampla ca in timpul noptii sa iti curga mult?
4. Pauza dintre scurgeri e datorita faptului ca am facut o baie fierbinte in cada?
Mersi de intelegere fetelor!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

1.Da.
2.Da.
3.E posibil, mai ales primele 2 zile.
4.Nu, nu are treaba.
PLus, unele fete au menstruatia de 3 zile fara dureri si flux scazut, altele de 7 zile, dureri groznice si flux mega abundent.

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Orice fata e diferita. Poti avea o menstruatie neregulata si 3 ani de acum incolo. La fel si noaptea, unor fete le curge altora nu.