| MISLO a întrebat:

Ba, de o luna ma simt ca naiba, sunt obosit si nu am chef de nimic. Nu-mi mai pasa de nimic.
Sunt trist. Ma simt singur

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un inceput de depresie, apatia, oboseala si tristetea fiind 3 dintre simptome.

| cristimacheama a răspuns:

La fel ma simt si eu uneori;( mai ales după școală

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Lipsa de socializare, mai iesi din casa si inveseleste-te.

| jerkinator a răspuns:

Cati ani ai? Ce te-apasa? daca crezi ca ai o problema mai serioasa, sfatul meu ar fi ori sa discuti cu cineva apropriat tie, fata de care te poti deschide fara sa fi judecat, ori iti sugerez sa cauti ajutor de specialitate, starea de angoasa, oboseala, tristete, pot fi semne ale unei depresii, iar daca e in stadiu incipient e foarte usor tratabil fara nici un fel de medicatie. Ai grija de tine, sanatatea mentala e cea mai importanta si in afara de asta, fii fericit pe cat de mult poti!