| Aaa13579 a întrebat:

Salut TPU, nu am o viata asa sociala.
Am 2 prieteni online dar acestia ies pe afara, socializeaza etc si nu mai prea vorbim.
Iubitul meu tot online e, pe moment, pentru ca este vorba sa ne mutam anul viitor sper. Si iubitul meu mai iese cu prietenii si la un moment dat ma simt cam singura.
Intr-adevar e ceva normal ca oamenii sa aiba o viata sociala dar eu nu pot sa-mi fac, nu stiu de ce.

Uneori ma gandesc ca ar trebui sa ma multumesc cu viata mea linistita, desi nu stiu daca e ok asta

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De ce nu incerci sa iti faci si prieteni in viata reala? decat prieteni de acestia virtuali
Iubitul tau este departe de tine sa inteleg, in alt judet gen,alta tara sau unde?
Ai hobby-uri? mergi la dansuri, sala, karate, tenis, inot orice altceva ce te-ar scoate din casa si mai ales alege un sport ceva in care sa faci parte dintr-un colectiv, unde vin mai multe persoane, astfel ai sansa sa legi si ceva prietenii acolo
Sa stai pe net nu ajuta ba din contra!
Iesi la aer cat de des poti
Internetul te plafoneaza si daca stai mult dauneaza emotiv si mai ales psihic!

| Aaa13579 explică (pentru Simpatic):

Ca hobby am doar sa fac prajituri si sa ma uit la filme, iar iubitul meu e in alt judet

| Simpatic a răspuns (pentru Aaa13579):

Pai ai putea sa iti gasesti ca si hobby un sport zic eu, un sport de echipa
inainte eu faceam box si frecventam salile de forta, stii cati prieteni mi-am facut? o multime, bine jumatate dintre ei erau interlopi dar nu asta este ideea
apoi la box au venit intr-o zi niste fete care faceau Kickbox, lumea ar crede ca kickbox este doar pentru baieti, ei bine nu, una dintre ele arata wow, cred ca era profesionista daca imi aduc aminte bine deci nu amatoare, ziceai ca este o fata de aceasta care se ingrijeste foarte mult si merge la spa nu sa se bata in ring!
tie nu-ti recomand kickbox neaparat, dar Karate sau arte mariale japoneze ceva, sunt multi practicanti, este pentru toate varstele
sau la dansuri moderne la fel iti gasesti repede chiar si partener de relatie happy
sau in alt loc tot asa in baza unui sport...
nu trebuie sa fie sport de performanta, ai inteles ceva pentru amatori, important este sa iesi din casa des si sa cunosti oameni!

| Aaa13579 explică (pentru Simpatic):

Da suna bine un sport dar problema e ca stau la tara, departe de oras iar situatia mea financiara e cam nasoala happy

| Simpatic a răspuns (pentru Aaa13579):

Da, este dificil in aceste conditii...

| BogdanBogda a răspuns:

Depinde, caută prieteni in viața reală sau pe discord/Instagram etc care sa fie din orașul tău. Eu sunt din Oradea și mi-am făcut super multi prieteni din orașul meu doar de pe discord big grin