| Xdreaper21 a întrebat:

Ba fratilor fratemiu spera acum ca in teza sa fi luat macar 4 ca sa ii iasa un 5, 3
Totusi daca nu ia patru si e corigent pe primul semestru e pe vara? Sau trebuie sa fie si pe al doilea?(nu mai stiu)
Dau funda

4 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Daca ia 4 pe asta, trebuie neaparat sa ia 6 pe al doilea. Daca ia 5 pe asta si pe al doilea tot 5 este totul ok. happy

| Samariteanul a răspuns:

Daca va ramane corigent pe primul semestru cu, sa zicem media 4 poate sa o scoata pe al doilea semestru 6 si sa treaca fara nici o problema, insa daca nici pe al doilea nu o scoate va trebui sa vina la sfarsitul verii sa mai de a odata '' testul''. Daca si atunci il pica ramane repetent(dar nu cred ca fratele tau e atat de prost)

| Xdreaper21 explică (pentru Samariteanul):

Nu are note mari in rest doar la romana problema(exact ca mine)

| Notmyaccount a răspuns:

Nu. Va di in situatie de corigenta doar daca media pe ambele semestre va fi sub 5. Adica daca pe primul semestrul are media 4 si pe al doile semestru media 6, va trece. O capcana in care cad multi ar fi: primul sem. 4, al doilea 5, fac media le iese 4, 5 si se gandesc ca rotunjit da 5. Gresit. Mediile nu se rotunjesc. Mult noroc. Cred ca fratele tau are nevoie.