| Miruna_4399 a întrebat:

Baietii din clasa se dau la mine, iar prietenele mele spun ca unii au recunoscut ca ma plac, dar eu sunt prea timida ca sa le raspund, sau sa fiu cu unul din ei. Ce sa fac? Cum sa scap de aceasta problema a mea?

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Bună!
Înainte de toate,trebuie să ştii că problema cu care tu te confrunţi o au multe adolescente de vârsta ta. Nu e uşor să scapi de această timiditate,dar nici imposibil.
Poţi face simple exerciţii,cum ar fi să te concentrezi asupra lucrurilor bune din viaţă,să îţi repeţi în oglindă motivele pentru care tu eşti specială,să scrii pe o hârtie cum eşti tu,ce îţi doreşti,ce ai deja,ce vrei să schimbi la tine, ce ai putea schimba. Ai putea evident să apelezi la un psiholog care să te susţină în procesul schimbării. Şi, nu uita! Mai întâi trebuie să îţi doreşti să învingi timiditatea.
Baftă!

4 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Pey. a venit vara asa ca nu mai are rost. Relatiile dintr-o clasa nu tin niciodata. Dar daca e sa ii mai intalnesti vara, doar nu o sa fii cu unu pe care nu il placi. Sigur ai un preferat si daca si el te place, apoi o sa vedeti ca daca stati de vorba si chestii din astea o sa te intrebe el, totul vine de la sine.
PROFITA SI SUCCES! happy
P.S: zambeste mereu.

| ShowTim3 a răspuns:

oh go on inseamna ca nu esti inca hotarata si nu il placi pe nici unul dintre acei baieti.

| DdiiiAa a răspuns:

Nu trebuie sa fii delokkkk! vorbeste cu care iti place mai mult, bine.nu trebuie sa le faci joku` cand se dau la tine, ff bine ca te plac. vorbeste cu ei pe net si afla mai multewinking. fundaaaaaaa:Xpuppy dog eyes

| lal21 a răspuns:

Mpai ar trebui sa stai mai mult cu ei, sa le arati adevarata ta valoare si dupa aceea ei isi vor da seama ce calitati ai. Dupa aceea te vor intreba daca vrei sa fii cu ei thinking Funda?