| coxx a întrebat:

vreau sa va pun o intrebare... deci sunt in clasa a 7-a si nu am prieten. sunt cam timida. baietii se tot baga cu mine in seama si nu stiu cum sa procedej nu vrea sa fie tipa de fata care umbla ea dupa baieti dar nici cum sunt eu prea timida. ce sa fac sa scap de timiditate. toate prietenele mele au un prieten doar ca sunt mai tupeiste. va rog sa imi dati un sfat chiar nu stiu ce sa fac. dau funda.

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Trebuie obligatoriu sa incepi din clasa a VII-a? Nu stiu ce sa zic... eu nu cred ca este o varsta potrivita sa te implici asa. De la varsta asta crezi ca prietenele tale se implica sentimental si ca au relatii serioase? happy De la liceu se incepe cu toate astea. Insa daca tu crezi ca este bine si vei fi fericita de acum, iti trebuie ambitie. Tinteste un baiat si incepi sa vorbesti cu el, sa va imprieteniti (ai grija ce varsta are baiatul - daca e mai mare cu 3-4 ani decat tine va incepe sa te doreasca toata... intelegi tu la ce ma refer. Iar tu esti in curs de dezvoltare si nu esti pregatita inca). Cauta un baiat de varsta ta (e cel mai de preferat) si vorbesti cu el, te imprietenesti si daca se indragosteste de tine, fi cu el. Dar sincera sa fiu, iti recomand sa iti mai traiesti copilaria cat a mai ramas. Vei avea timp toata viata sa te implici in relatii si te vei satura. Fi copilaroasa si traieste. Iti vei mai dori dupa aia sa fi iar copil, fara prieten, fara probleme happy Bafta!

3 răspunsuri:
| RazZor_9900 a răspuns:

Buna,iti las id.ul meu sa vorbim?

| Marina150 a răspuns:

Esti abia in clasa a 7a, ai tot timpul sa-ti faci un prieten, nu trebuie sa te iei dupa prietenele tale neaparat.Eu cred ca ar trebui sa-ti faci un prieten atunci cand ai sa te indragostesti de acel baiat nu asa pur si simplu, doar k au si prietenle tale.

| Cvadruplu a răspuns:

Salutare,am vazut intrebarea ta si observ ca deja ai cateva raspunsuri,oricum nu ma pot abtine sa nu comentez, cum au spus si ceilalti e cam prea devreme, la o adica dupa parerea mea tu nu vrei prieten, vrei doar sa "fii acceptata" de anturajul tau(prietenele tale) si vrei prieten doar pentru ca au si ele. Oricum cand eram de varsta ta fetele din clasa mea nici nu stiau ce-i ala baiat si baietii ce este aia o fata, eeeh ce vremuri. Oricum am incredere ca vei lua decizia care trebuie