| yyyyy a întrebat:

Bua. as vrea sa stu si eu ceva. deci... oamenii sunt nascuti nu creati. atunci primul om nu a fost creat ca sa poata sa se nasca restul? deci pana la urma am fi creati de Dumnezeu.

1 răspuns:
| Radioactive a răspuns:

SAU...ne tragem din maimuţe(teoria evoluţionistă) şi suntem cele mai evoluate mamifere, sau suntem făcuţi de extratereştrii. Eu îs credincioasă, dar parcă îmi e mai uşor să cred că am evoluat. Vreau să zic...te rog, din coastele lui Adam? Unele lucruri biblice sunt chiar aberante, n-ai văzut câte Biblii şi sunt? Dacă te apuci să le crezi pe toate ajung să îţi bubuie creierii.