| Andruska55 a întrebat:

Bun...deci spuneti-mi pe ce fel de perosana ati face voi perversa? care e tipul de persoana pereversa? cum adica sa fi perversa?

Răspuns Câştigător
| thegazette a răspuns:

1) as face perversa pe persoana care profita de bunatatea mea acea persoana este cea care sta langa tine ca ai bani sau poate sa profita de ceva dupa urma ta.de exemplu daca ai o prietena care vine si sta cu tine cand dai o petrecere sau pur si simplu ai bani la tine, iar dupa ce terminati de mancat baut se preface ca nu te cunoaste numai sta cu tine si te ignora.aceasta persoana este perversa
perversa esti cand profiti de persoana care e buna cu tine

3 răspunsuri:
| Andrelutssa a răspuns:

Care este înclinat spre fapte rele, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecății, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fățarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportării în relațiile sexuale. ♦ (Despre manifestările, instinctele etc. oamenilor) Care trădează, exprimă, reflectă perversitate.

| Yng a răspuns:

Toate persoanele sunt perverse in felul lor. Nu e nimic asa grav daca stiu sa se controleze. O persoana perversa in adevaratul sens al cuvantului este o persoana cu multe fantezii sexulae. laughing Sper ca te-am lamurit!

| callmebeautiful a răspuns:

Pervers inseamna sa fii profitor-dupa parerea mea-.Asi faceo perversa pe varmea care venea in fiecare zi la mine, ii dadeam de toate-pe cand ea nimic- a dormit la mine si acum nu ma baga in seama deloc.Asta inseamna pentru mine perversitate