| CaptainPanda a întrebat:

Hei! Atunci cand cineva alinta o persoana...gen...puisor cum se numeste acea perosana? Draguta, nu pot sa spun.Merci!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mascarici.
Si eu alintam persoanele asa, ziceam :
''Puiu, tie cine ti-a dat voie sa intrii la noi in clasa? Iesi sa nu ma ridic la tine.''

| CaptainPanda explică (pentru anonim_4396):

Deci nu sunt singura care face asta happy nu ma refeream pe tonul de sarcasm, pur si simplu...un alint

| anonim_4396 a răspuns (pentru CaptainPanda):

Dar eu nu foloseam ton de sarcasm, ci de amenintare.

| CaptainPanda explică (pentru anonim_4396):

Aha,eu le foloseam pe ambele happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru CaptainPanda):

laughing

8 răspunsuri:
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Pai incearca sa explici mai indetaliat, ca sa pot sa te ajut. happy

| CaptainPanda explică (pentru IrinaMihaela15):

De exemplu : "uite, puiusorule, ti-am adus o bomboana" laughing adica cineva care alinta o persoana, nu neaparat ca intr-o relatie...sunt tentata sa spun "o persoana draguta" dar nu este correct

| anonim_4396 a răspuns (pentru CaptainPanda):

Nu e mare lucru.
"puisorule'' e ca ''boule''.
''Uite, boule, ai scris gresit''
Si eu sunt tot o persoana draguta happy

| CaptainPanda explică (pentru anonim_4396):

Hehehe tongue