| Spark10 a întrebat:

Bun... vreau sa ma transfer la alt liceu. si vreau sa stiu care sunt conditiile sa fii admis la alt liceu? care sunt perioadele in care este posibil un transfer si alte detalii.sunt in semestrul2 deja...am media 9 la purtare(in caz ca afecteaza transferul) din cauza absentelor ce nu au mai putut fi motivate.
So...astept raspunsuri.Help!

2 răspunsuri:
| dicualex a răspuns:

Pai Conditiile difera de la un liceul la altul.
Daca tu la liceul tau esti Profil Tehnic Electric [ exemplu ] si vrei sa te muti la Mecanica si automatizari, trebuie sa dai o diferenta,
un fel de examen de absolvire.
Ca esti in sem 2 poti sa-ti faci transferul, dar cam greu.
Si Media 9 la purtare sa stii ca afecteaza. Multi Directori accepta elevi intr-un liceu mai bun cu 10 La purtare, Dar poti inventa o scuza buna
si app Ron Si Euro iti fac Transferul fara probleme rolling on the floor

| sHaNd0r1c4 a răspuns:

Daca vrei sa pleci de la un liceu mai slab la unu mai bun trebuie sa nu ai o medie buna la purtare.in vara iti iei actele de la liceul in care esti si le depui la liceul in care vrei sa te muti.si gata.de la anul esti ca si mutat deocare se cauta elevi in orice liceutongue

BFT!