| Ana2756 a întrebat:

Acum câteva zile i-am spus băiatului de care îmi place ca îl plac (prin mesaj), iar el m-a întrebat cine m-a pus sa ii spun asta (semn ca nu crede). Acum nu cred ca ma place pentru ca dacă ma plăcea îmi spunea, nu?
Vreau să vorbesc cu el, dar din moment ce i-am scris ca îl plac, îmi este rușine...
Ce ar trebui sa fac? Cum ar trebui sa îmi dau seama dacă ma place?
Țin să menționez faptul că, înainte sa spun, când ma mai uitam la el, îl vedeam ca se uita și el la mine (nu mereu).

Răspuns Câştigător
| Peachdelight a răspuns:

Evident ca nu crede. De ce i-ai spune asta printr-un mesaj daca aveai posibilitatea sa ii spui fata in fata? Mesajele scrise pe telefon nu pot transmite emoții profunde. Pentru ca omul nu îți aude tonul vocii, nu îți vede grimasele fetei.
Tot ce poți face este sa vorbiți fata in fata, sa afli daca intr-adevar și el te place, daca e doar precaut sau nu are nici un sentiment. Trebuie sa lași rușinea la o parte, ia-ți inima in Dinți și lupta pentru ceea ce îți dorești. Nu te gandi la lucruri negative, trebuie sa iei situația in propriile mâini. Vorbiți deschis și daca e sa fie pentru tine, cu siguranța va fi!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu înseamnă neapărat că te place, poate a crezut că faci mișto de el și a vrut să evite o situație jennată pentru el. astfel de chestii i le zici omului față în față să-ți vadă reacția și tu pe a lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil crede că i-ai trimis acel mesaj în glumă, poate fiind şi cu o prietenă lângă tine şi aţi vrut să vă distraţi trimiţându-i acest mesaj, multe fete fac aşa când sunt cu prietena lor cea mai bună.
Tu trebuie să vorbeşti cu el faţă în faţă, să-i spui adevărul, că i-ai trimis acel mesaj singură şi că e adevărat ce ai scris în el, apoi o să-i vezii reacţiile. Abia apoi o să-ţi dai seama dacă şi el te place sau nu.

| Ana2756 explică (pentru anonim_4396):

Păi nu prea ne întâlnim, și dacă o facem, nu este singur, este cu grupul lui de prieteni...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ana2756):

Atunci vorbește cu el când îl vezi singur prin oraș.
Trebuie să aibă momente când iese și singur.
Oprește-te atunci de vorbă cu el și explică-i treaba cu mesajul.

| Michaeel a răspuns:

In zilele noastre majoritatea nu i-au în serios când zici ca îți place de el din cauza ca se fac multe glume pe tema asta straight face poți sa vorbești cu el și sa ii spui ca asta șimti tu cu adevărat fără sa minți sau fără sa fie o provocare. Ori încearcă să-i dovedești.

| Ana2756 explică:

Am vorbit cu el și mi-a zis că poate vom ieși odata
Vă mulțumesc pentru toate răspunsurile