| Ddyyaa94 a întrebat:

Acum doi ani m-am mutat langa Mec si de curand am realizat ca in fiecare zi dimineata si la pranz mananc numai la Mec. Eu am 14 ani, 162 cm si 44 kg, adica slaba si nu inteleg dc nu ma ingras. P. S. Dimineata meniul consta in 2 MecPuisor, aripioare picante, cartofi prajiti si suc, iar dupa amiaza 3 MecPuisori, 2 portii mari de cartofi prajiti si suc. Aaa si seara de obicei shaorma sau pizza, iar exceptii nu prea exista. Parintii mei sunt grasi, tata are 110 kg, iar mama 75kg. Eu dc sunt asa slaba? iar celulita nici macar nu stiu ce-i aia.

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nemultumitului i se ia darullaughing

vezi ce faci cu mancatul de la Mc, nu prea e sanatos sa bagi in tine numai aditivi si coloranti, si sa te lipsesti total de vitamine

| BroascaCuElice a răspuns:

Pai si vrei sa te ingrasi? laughing

| justme91 a răspuns:

Mananca mai sanatos. totusi nu inteleg dc vrei sa te ingrasi, la inaltimea ta ai o greutate buna + ca esti in crestere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa fii genul de persoana care(cel putin momentan)nu poate lua in greutate. Avand in vedere ca inca esti in crestere,in schimb, tind sa cred ca e doar o chestiune de timp pana vei lua in greutate. Daca-ti doresti lucrul acesta, trebuie sa tii cont de faptul ca este foarte important sa respecti cu strictete mesele zilei si sa nu sari peste nici una dintre ele.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti(mici sau medii), spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate,chips-uri,sucuri si alte porcarii din comert,etc(sunt bogate in calorii,dar nesanatoase). Daca simti ca ar mai trebui ceva,poti consuma cate un sandwich intre mese,iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun),fructe uscate, nuci, alune sau fistic.