| anonim_4396 a întrebat:

Acum jumatate de an, mi-a placut de un baiat foarte mult. Mi se cam pusese pata pe el. Dar nu a fost reciproc. Chiar ajunsese sa ma ignore. In acest timp nu am mai stiut nimic de el. L-am mai vazut o singura data acum 3 sapt, deoarece suntem la aceiasi facultate. Dar nimic mai mult. Nici nu prea i-am bagat seama prezenta. Noaptea trecuta l-am visat. Se facea ca imi zambea frumos si ca s-a urcat in masina mea. Si coincidenta sau nu, azi cand asteptam autobuzul sa vin acasa de la facultate, cand stateam in statie, a aparut si el in aceiasi statie, asteptand acelasi autobuz ca si mine. Tin sa mentionez ca de cand il cunosc, am stat o singura data de vorba cu el la banchet, si apoi pe facebook tot o singura data, si atat. Cand l-am vazut in statie, aducandu-mi aminte ca l-am visat, m-a apucat un sentiment ciudat, parca de dorinta, si de sfiala in acelasi timp. A fost ciudat rau. Nu imi pot explica. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| Pinck0 a răspuns:

Poate sunt mai mica si nu e okei sa iti dau sfaturi desi chiar daca sunt la liceu, si mie mi s-a intamplat la fel.
Eu cred ca inca mai ai sentimente pentru el dar vrei sa ti le ascunzi pentru ca ai fost refuzata.Te simti lasata la o parte, jignita bla blaa dar eu spun ca nu merita sa iti mai stea mintea la elwinking Poate candva o sa te vrea si o sa-si dea seama ce a pierdut.

| Doareu94 a răspuns (pentru Pinck0):

Nu imi sta mintea la el. Repet, coincidenta m-a facut sa imi pun intrebari. Acum il visez, si ziua urmatoare ne intalnim undeva unde nu prea erau sanse sa ne intalnim.

| trixiiie a răspuns:

Cred ca, in adancul sufletului tau, e posibil sa simti ceva pentru acest baiat si la ora actuala. Acum esti mare si sunt sigura ca te poti descurca, intra din nou in vorba cu el.
Sper sa ai noroc!

| Doareu94 a răspuns (pentru trixiiie):

Nu am cum sa intru in vorba cu el. Pentru ca nu am cum sa il contactez. Si eu oricum iubesc pe cineva in momentul de fata. Am o relatie de un an jumate. Uitasem ca acest baiat exista, si chiar daca il vedeam nu ma interesa. Mi s-a parut ciudata coincidenta. L-am visat si a doua zi a aparut in statie unde erau cele mai mici sanse sa ne intalnim.

| Ðσℓℓ a răspuns:

Ai sentimente pentru el nu stiu daca e reciproc dar joaca si tu ca el.
Daca el te ignora-ignora-l si tu
Daca el te baga in seama-baga-l si tu
Te-ai prins afla ce fel de fete ii plac dar daca nu poti sa afli eu iti recomand sa fi: puternica, amuzanta, relaxata si vesela marea parte a baietilor le plac genul acesta de fete asata e parerea mea.
Sper ca te-am ajutata. Funda?