| Marck94 a întrebat:

Buna, acum o luna am mai postat despre sasaiala, merg la logoped in continuare. Am probleme ca sunt sasait si zicea doamna logoped ca am facut progrese mici, nu stiu daca o sa reusesc 100% sa pronunt corect " S ". Nu prea am sperante mari ca asa cred. Fac exercitii acasa, mai merg la logoped. Nu stiu daca mai merita. Cum ati proceda daca ati merge la logoped? Ati avea impresie " nu o sa fie nimic, nu merita sa merg la logoped" ceva de genul? De ce e asa de greu sssssss?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund la ultima intrebare; dar te incurajez sa mergi mai departe la logoped.
De asemenea poti sa faci exercitii si acasa citind carti/articole cu voce tare.
Succes si multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns (pentru Marck94):

Nu trebuie sa te ingrijorezi. Fa tot ce tine de tine; asculta de medicul logoped; restul lasa in seama lui Dumnezeu. Daca te vei increde in El, intr-o zi te vei bucura sa fii printre aceia care vor fi vindecati complet si care niciodata nu vor mai fi afectati de vreun lucru rau.
Oricum, nu exista om sanatos pe pamant; fiecare din noi avem cate o problema care ne framanta. Cel putin una. Important este sa ne incredem in Dumnezeu si atunci vom fi linistiti.