| Mini_3542 a întrebat:

Acum o luna si ceva mi-am facut doua gauri in urechea dreapta acasa cu branula. [ mi le-a facut o fata ] Si dupa o luna inca ma dor, asta daca apas pe ele prea tare, am bagat din nou cerceii in spirt si i-am pus, si una dintre gauri m-a usturat cand i-am bagat la loc. Tin sa mentionez ca cerceii sunt de argint, sunt medicinali, au fost dezinfectati cand i-am pus prima oara cu spirt, la fel ca si branula.
Din ce cauza poate fi? Stie cineva ce sa fac? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Normal corpu respinge... Tu incerci sa bagi corpuri straine in tine
Organismul respingehappy Cu timpul se va remedia.
Cei care nu stiu sa taca.
AM fost purtator de cerceii de mai bine de 6 ani de zile.
Acum ceva vreme am renuntat.
Deci asa se intampla si eu tot 2 gauri aveam:^^
da in fine. va trece cu timpul happy

2 răspunsuri:
| teiube a răspuns:

Nu trebuia sa iti faci tu de capul tau gauri exista locuri speciale vezi sa nu te infectezi i-a vata cu spirt si da acolo unde ai gaura si lasa macare e zile fara cercel sa nu te invectezi de la metalul de la cerel si nu mai face asa ceva

| DANU_4412 a răspuns:

Asta e normal prelucreaza mai des cu locul antiseptic