| Daiana90 a întrebat:

acusi am concursul acela sanitarii priceputi si dupa cum stiti nu putem participa individual ci doar cate 5 in grupa.problema este ca subiectele ni le-a impartit si eu nu le cred pe celelalte in stare sa le invete si nu vreau sa pierd concursul din cauza lor. vroiam doar daca imi puteti da un link in care sa am toate lectiile ce trebuie invatate ca sa le invat si pentru celelalte.va rog, am nevoie de subiecte de clasa a 7, despre om.mersi mult. aaa si am uitat sa mentionez ca ea nu ne da cartea si nici nu as indrazni sa eu cer pentru ca e mult prea ...adica o sa zbiere si na. ea ne da foi xeroxate din ea.deci tot la ideea asta raman.cum fac, unde gasesc subiectelelaughing?

11 răspunsuri:
| Daiana90 explică:

Mersi pentru ajutor dar am uitat sa mentionez ca ea nu ne da cartea.ne-a dat tras la xerox din ea la fiecare.deci cum fac? unde pot gasi subiectele?

| vladimirovici a răspuns:

Eu sunt din botosani
si eu trebuie sa merg la acel concurs
profa mea mi-a dat 2 carti de invatat
si eu sunt in a 7-a

| roxynutza a răspuns:

Ti se da o carte sau mai multe de la inspectorat. cere-i profei care ca ajuta sa va dea aceste carti
bafta noi am luat locul 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca pe net nu sunt subiectele atunci nu stiu de unde sa faci rost in orice caz mult noroc da poti cuta separat la istoric cand sa infiintat crucea rosie de cine si din ce cauza
apoi ce faci in caz de fracturi, entorse, palga, hemoragie si asa mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si eu sunt exact ca si tine, sunt clasa a 7a iar am fost cu echipa si am reusit sa luam locul 1 la etapa zonala.
Maine va fi cea judeteana...am mari emotii:(.
Si eu sper ca au invatat colegii mei, caci imi doresc mult sa castigam.
Intr-adevar pe internet nu sunt prea multe informatii despre subiecte, caci am cautat si eu... dar uite ce am gasit, e un test exemplu la teorie :D
http://sanitariipriceputi.blogspot.com/......eputi.html
Incearca sa il faci. Eu recunosc cand l-am facut prima data am facut 7/10 iar acum dupa ce am invatat mai multe am reusit 10/10 :).
Oricum incearca sa repeti cand s-a infiintiat CRR, unde are sediul, cand s-a format Crucea Rosie a Tinerimii si altele din istoric.
Si la practica fracturi, plagi, hemoragii, stop cardio, electrocutare, arsuri etc.
Succes va doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine am pe judet si eubig grin nu am avut subiecte, am avut cartea si am invatathobig grin atat.subiecte mi.am facut singurawinking
gabbytza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei lasa'mi un id pentru ca si eu sunt la sanitarii priceputi si'ti dau eu cartewinking Dar te atentionez e foarte mult de invatatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos tare continua asa te rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa acum pa lasa-ma

| smolnarkarina a răspuns:

Si eu as vrea sa fac rost de carte:d.anul trecut am luat locul 2 pe judeteana.anul asta gimnaziul merge la nationala. sper sa reusim. Gimnaziului ii urez mult succes(sunt din Judetul Satu Mare)

| lavinia_7118 a răspuns:

Si eu am cautat si nu am gasit mare lucru. incearca sa ai incredere in colegii tai. eu sunt cls a8a si particip la judeteana maine. la noi in echipa fiecare a avut de invatat o parte. nu poti sa inveti tu totul. sunteti o echipa si munca trebuie impartita. stiu cum te simti pentru ca si eu am "specimene" in echipa, dar asta e, incerc sa am incredere in ei. multa bafta!happy