| aalessyaaaMk a întrebat:

ajutati-ma, va rog mult... sunt indragostita de un baiat de la mine din cartier si el nu stie. dar nu vreau in nici un caz sa-ii spun eu. ce sa fac, cum sa il fc sa se indragosteasca de mine.

Răspuns Câştigător
| lionheart13 a răspuns:

Buna. In primul rand trebuie sa fi foarte naturala si sa incerci sa ii arati ca te intereseaza o parte din lucrurile care au legatura cu el(pasiunile, hobby-urile lui). Apoi, este important sa petreceti mult timp impreuna si sa gasiti subiecte amuzante. Nu poti fi impreuna cu cineva cu care nu ai ras, deci daca va simtiti bine impreuna, va distrati, radeti, va fi un pas in plus. Sa nu incerci sa te schimbi pentru el, sa pari ceea ce nu esti. Baietii apreciaza fete sincere, cuminti, dar nebune in acelasi timp. Cand sunteti impreuna incearca sa cauti contactul vizual. Daca va fi sa fie, veti fi oricum impreuna. big grin Bafta.

3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Vorbeste mult cu el, ajuta-l cand are nevoie, necajestel(pisaca-l, musca-l) iesi cu el la plimbri prin parc, la o terasa sa serviti o cafea daca aveti peste 18 dar daca nu la un suc, sa mergeti impreuna la cinema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu vine la comanda cum vine mancarea pe o tava la autoservire! Dragostea e ca o loterie, joci s-ar putea sa castigi sau sa pierzi. In principiu nici nu trebuie neaparat sa ii spui ca esti indragostita de el dar trebuie cumva sa te faci remarcata fiindca altfel il poti pierde. Deci pe langa faptul ca trebuie sa ai incredere in tine cel mai important este sa iti petreci timpul in preajma lui asa incat, cum spuneam, sa fii remarcata si sa intre in contact cu tine. De acolo tu ar trebui sa ai disponibilitatea de a-l asculta si de a-l ajuta astfel incat sa devii mai intai o buna prietena pentru el. Fii zambitoare, amuzanta, baietilor le plac fetele senine si cele care ii fac sa rada, fii interesata de pasiunile lui. Astfel se va bucura si ii va face placere intodeauna sa te revada, incetul cu incetul poti deveni fata de care ii este greu sa se desparta si cu timpul pot aparea de partea lui si alte sentimente.

| MilkWithCereals a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti mai mult cu el, sa fiti mai apropiati, prin simplele tale gesturi sa-i dai de inteles ca-l placi. Asa daca va apropiati poate incepe si el sa te placa.happy