| EllaLuv a întrebat:

Buna all! Am o intrebare...acum sunt sigura ca veti rade straight face dar chiar e serios si mersi celor care o sa raspunda intr-un mod cat mai serios! happy Deci mi-a intrat in ureche acel dop de la pix care apesi pe el.Stiu ca nu e ceva foarte normal dar asta e... voua vi s-a intamplat? Adica ce as putea face sa-l scot? E nevoie urgenta de doctor nu? Va rog raspundeti serios happy

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Depinde şi cât de mult a înaintat "dopul" ăla spre timpan. Dacă se află la începutul canalului auditiv extern, ai putea lua o pensă anatomică(e mai avantajoasă decât o pensetă), iar dacă n-ai aşa ceva, poţi încerca şi cu penseta, dar asta doar dacă încă mai poate cineva vedea...dopul ăla.
Dacă o să încerci să-l scoţi singură, poţi răni timpanul, şi după se agravează chestiile.N-ar strica nici vizita la medic, să ştii.

| EllaLuv explică (pentru MaliciousDeath):

Am reusit cu un fel de penseta mrs. mult de sfat!

4 răspunsuri:
| adytzaPtk a răspuns:

Aoleu. du-te la doctor IMEDIAT!

| SexyGirl13 a răspuns (pentru adytzaPtk):

Si mie mi s-a intamplat.[dar cu ceva de la castile telefonuluii] Daca iti vine la vedere il poti scoate cu o penseta[daca ai tu, daca nu cu una a lui mama ta][nu e nevoie de doctor!] sper ca te-am ajutat. big grin
Fundita?

| racasannicoleta90 a răspuns:

Doctor. Funda?