| sherlyn:) a întrebat:

Buna all...as vrea sa tin o dieta sa slabesc vreo 8 kg. m`am uitat pe mai multe diete dar nu ma prea incanta si m`am gandit sa mananc 2-3 saptamani numai mere si sa beau apa. ce credeti as slabi? sincer? daca nu ce dieta mi-ati recomanda dar cu rezultate bune

3 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Daca te infomotezi si slabesti nu rezolvi mare lucru. dupa ce ai sa incepi sa mananci normal ai sa te ingrasi pentru ca puterea de digestie va fi mai mica. si totusi nu poti trai numai cu mere, corpul tau are nevoie de mai mult, si nu te mira daca la un moment dat ti se va face rau. de ce nu vorbesti cu un nutritionist? iti va da cateva sfaturi foarte utile si iti poate stabili o dieta intr-adevar eficienta. munt norochappy.

| dailydaisy07 a răspuns:

Daca ai peste 65 de kg poti sa mananci 1 data pe zi mancare, dar sa tii departe mancarea cumparata, si sa mananci fructe si sa bei des ceaiuri si nu strica sa faci si putina gimnatica cum e pilates! iti urez succes!

| Copilu_3478 a răspuns:

E o prostie asta cu înfometarea, dietele "minune". Eu îţi recomand să mânânci mai slab în proteine şi mult sport, nu ştiu dacă o să slăbeşti rapid dar poţi slăbi "încet" şi sănătos, din câte ştiu dacă slăbeşti rapid îţi rămân nişte semne pe corp sau ceva de genul, oricum se întâmpla ceva foarte scârbos.
Ca sfat eu zic să mănânci gustări pe parcursul zilei, adică masa de prânz să se transforme în 2-3 gustări etc., să nu mănânci dulciuri sau dacă nu te poţi abţine să mănânci dimineaţa pentru a se putea digera complet, seara o mâncare uşoară şi nu rata niciodată, orice ar fi, micul dejun pentru. că el îţi conferă o mare parte din energie pe tot parcursul zilei. Succes cu slăbitul, şi nu uita: Spoort!
http://dieta.romedic.ro/alimentatie/Diete_si_regimuri_de_slabire_0575.html
Găseşti mai multe sfaturi aici.