| Miha.Ella. a întrebat:

Buna all.Majoritatea adolescentilor au probleme cu cosurile.Printre acei adolescenti sunt si eu.Deci am 16 ani si de pe la 14 ani am inceput sa am cosuri.La inceput au fost putine si nu le-am dat importanta anul trecut mi-au aparut mai multe am folosit o crema de la Avon[naturista am uitat cum se cheamabig grin] si mi-au mai trecut dar nu am folodit-o mult [3 saptamani] pentru ca imi usca foarte mult tenul de atunci m-ai am cosuri dar vara aceasta iar am multe.cryingcrying Cum as putea sa scap de ele?:-s [va rog dati-mi niste sfaturi dar nu vreau creme care dau bani degeaba pe ele vreau ceva NATURIST ] Acuma in fiecare dimineata la amiaza si seara dupa ce ma spal cu apa pe fata ma dau cu zeama de lamaie au inceput sa se mai rareasca dar foarte putin [folosc tratamentu de 6 zile:-s]. Si vreau ceva care la voi a dat rezultate happycrying

8 răspunsuri:
| Cccccccccccccorina a răspuns:

Buna clearskin de la avon este foarte bun.foloseste pana la epuizarea cremei si a tratamentului apoi iti recomand fondul de ten calmant. A folosit si o prietena. I s-au rarit foarte mult cosurile.

add vasluiavon daca vrei:*
CURAJ!

| ladygaga a răspuns:

Daca vrei ceva care da rezultate, Zineryt.

eu chiar acum folosesc si sunt in a 3a zi de cand ma dau si mi-au trecut unele/

Daca vrei sa-ti treaca toate pana la scoala, ia zineryt. nu cred ca zeama de lamaie functioneaza atat de bine.

| Andruşcă a răspuns:

Du-te la un dermatolog BUN(nu aia din spitale). Cauta pe internet clinici de dermatologie private care sunt prin zona unde locuiesti si du-te acolo cu parintii(sau persoanele care au grija de tine).

Medicul de acolo o sa-ti recomande cel mai bun tratament.

Degeaba incerci lacuri babesti, creme de la avon daca pielea ta nu suporta orice. Daca te tratezi singuri risti sa-ti faci mai rau. Cel mai bine e sa te consulte specialsitu` happy.

Era sa uit: Sa NU cumva sa storci cosurile(e cel mai rau lucru pe care-l poti face)!

| JuStKid a răspuns:

Salut am eu cele mai eficiente metode! garantat: Te duci la farmacie gasesti sin supermarket. o alifie la tub care are emulsie cu laptisor de matca este naturala si ieftina acum sati zic cate ceva
CAuzele care fac aparitia cosurilor sunt :-stresul-mancatul ciocolatei-hormonii de reproducere.adica daca nai stare si vrei sa faci sex.mai bine te relaxezi si o lasi balta... te speli cu apa si bun e un sapun lichid si sa ai un prosop special moale si pentru fata... dupa fiecare spalare folosesti putina crema de aia ce ti-am zis. doar putin si incerci cat mai mult sa masezi pielea. dar nu zgarma si nu stoarce deaorece apar mai multe.fi vesel si nu-ti fa griji.ca toata lumea are asa ceva si e ceva normal. cu cat esti mai vesel si activ ele dispar! ai grija de tenwinking era sa uit. bea foarte multa apa.eu stau cu bidonu dupa mine. si inainte imi apareau foarte multe de la 14 ani acu am 16 si crede-ma ca o duc mai bine, alifia aia face minuni, dar tenul difera de la pers la pers, sper ca v-am ajutat!

| CreatzaBắ a răspuns:

Poti incerca si cu zeama aceea de la castravete.
ar mai fi o solutie care pentru mine a mers.stiu ca o sa te razi, dar da roade.incearca sa stai vreo 30-40 min cu pasta de dinti doar pe cosuribig grin.la mine a mers.
incearca, si dupa aceea, daca te ajuta da-mi si funditabig grin:* take care

| CreatzaBắ a răspuns:

Nu incerca zineryt! asta depinde de ten! du-te la un medic si daca o sa iti recomande, folosestel.la unele tenuri, le usuca. sper sa scapiwinking

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Pai am o prietena care a incercat Zineryt. E foarte bun! Cosurile i'au disparut si avea f.multe. Nu costa mult. In cazul in care te intereseaza, il gasesti la farmaciebatting eyelashes Sper ca te'am ajutat. Funda?

| AlinaGabi a răspuns:

BUNA! Si eu am aceeas proplema sad.
Am 11 ani si am 1m 65.
Nustiu ce sa mai ma fac sadcu acneele astea, am cuparat forte multe creme s=dar degebacrying(.