| Chérrrie a întrebat:

Buna all! Peste o saptamana o sa fiu domnisoara de onoare la nunta unchiului meu. Problema este ca nu am mai fost niciodata domnisoara de onoare la vreo nunta, cu toate ca am 15 ani si nu prea stiu ce sa fac. Ce face mai exact o domnisoara de onoare? La nunta o sa se respecte o buna parte din traditii noi fiind din moldova( daca conteaza zona ). fundita celui mai explicit raspuns. mersibatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| dany7300 a răspuns:

Pai rolul principal e acasa la mire.tu'l duci de brat pana la pireasa.si apoi pana la biserica.acasa la mire servesti prajituri.il mai ajuti in mare parte.si apoi seara la petrecere trebuie sa ajungi printre primii ca sa pui flori in piept la invitati(s'o ajuti pe mireasa).nu'ti face griji.e foarte frumos.Sa te aranjezi frumos ca o sa fii surprinsa in aproape toate pozele si in mare parte din filmbatting eyelashesBaFta!

Sper ca te'am ajutat. funda?

1 răspuns:
| Mikaela a răspuns:

Rolul domnisoarei de onoare este sa o ajute pe mireasa la tot ce se poate: imbracat, machiat, de pus flori in piept la invitati, de tinut cosuletele.
Cam astea sunt atributiile domnisoarelor de onoare in mare.In mare parte o ajuta pe miresa si chestii de genu asta.
Sper ca ti-am fost de folos!happy