| ovidiu13b a întrebat:

am si eu o intrebare. sper sa ma puteti ajuta.

In iunie varul meu face nunta si m-a intrebat daca vreau sa fiu cavaler de onoare. Intrebarea mea este : Ce anume trebuie sa fac? explicit. si cum sa ma imbrac? am 14 ani. Si, daca conteaza. el sta in Buzau ( poate sunt ceva traditii mai speciale.) Trebuie sa stiu sa dansez? ( nu am o treaba cu dansul.) Si poate si niste sfaturi. Multumescc!

1 răspuns:
| nicoooletaaa a răspuns:

Cavalerul de onoare are urmatoarele sarcini:
1. La gatitul mirelui sa il barbiereasca pe acesta
2. La biserica sa tina lumanarea mirelui in timp ce domnisoara de onoare tine lumanarea miresei
3. La salon trebuie sa fie prezent la fiecare primire a invitatilor insotit de domnisoara de onoare si evident ca si de mire si mireasa.
4. Trebuie sa o ajuti pe domnisoara de onoare sa puna florile in piept nuntasilor.
Si cam atat! Sper ca ti-am fost de ajutor.
Funda?