| Narccii a întrebat:

Buna am 1, 50 si sunt fata am 14 ani, 40 kg, O sa mai cresc mult, sincer nu as vrea sa ma mai mult de 1, 65

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabi696969 a răspuns:

Se spune ca dupa prima menstruatie, nu prea mai cresti, sau foarte putin (maxim 5 cm)

5 răspunsuri:
| Solstiţ1u a răspuns:

Nu prea o sa mai cresti mult, maxim 10 cm, daca ai noroc, eu de la 14 ani nu am mai crescut nici macar un cm

| ZizicaWanZizicovici a răspuns:

Hmm... avand in vedere inaltimea ta actuala nu e prea probabil sa ai o inaltime foarte mare pe viitor. Pe scurt, te opresti din crescut pana sa ajungi mai sus de 1, 65. (eu am 13 ani si am 1, 58)

| Narccii explică (pentru ZizicaWanZizicovici):

Multumesc oricum eu m-am despartit de el si nu ma mai suporta deoarece am vorbit foarte urat cu el si multe dar nu cred ca fix acesta a fost motivul sa il doara niste cuvinte care nu iti aveau rostul si am spus asta si mi-a cerut scuze nu inteleg ce vrea sa ii fac mai mult de atat daca ma poti ajuta cu ceva un exemplu sau mna

| iulialovee33 a răspuns:

Depinde de fiecare..eu am 15 ani si am mai mult de 1, 50. De crescut o sa mai creşti pana esti la varsta adulta.