| BiaSiAtat a întrebat:

Am 11 ani si sunt disperata! De un timp mama nu mai imi da bani de buzunar.si eu nu am bani de nimic...Stiti cati bani am eu acum? 2 lei...Sunt varza si din toamna imi doeream nisteb role noi.Cum as putea strange bani tinand cont ca nu am cum sa ii cer mamei alocatia si nici sa-i cer bani.(pentru ca nu
imi da)Fuuuuundaaa

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai incearca sa o ajuti pe la treburi si dupa sa ii ceri niste banuti, sigur o sa iti rasplateasca munca.

| cosmin2221 a răspuns:

Eu unul cheltui doar 400 de lei la 6-7 luni happy
La scoala chiar nu cheltui bani happy
Incearca sa ii ceri lui taicatu laughing

| ravanoos a răspuns:

Nu stiu.Multumestete! Eu nu prea am ce sa fac cu banii pentru ca stau la tara(s eu am tot 11 ani).De fapt unde mai cheltui niste bani este la scoala.Imi mai iau un hotdog,covrig,cipsuri, ciocolata, dulciuri etc.Am un buget zilnic de 5 lei.Fa ca mine.mie imi ajung banii pe care ii primesc.Si cu doi lei tot poti sati cumperi dulciuri(daca inca esti,, bebe'' care iubeste dulciurile)

| pinkpinqdanaa a răspuns:

laughing tare poveste.
Deci nu mai mananci dulciuri, Nu iti mai cumperi chestii.Te gandesti la role.tongueDaca nu poti spune-i mamei tale sa iti faca niste role cadou de ziua ta sau de paste sau de craciun sau ma rog.de 1 iunie... tonguetongue

| nikinikiss a răspuns:

Pai daca ai un lantisor sau ceva din aur

ai putea sa le duci la amanet

fundabatting eyelashes?

| RaisaGirl a răspuns:

Exista motive pentru care nu iti da. ori nu mai are bani, ori nu mai inveti, etc.motive pe care parintii le tot repeta. Dar, noi adolescentii si mai ales fetele avem nevoie de multe chestiibig grin poarte te frumos cu ea, nu ii raspunde, si nu te plange mereu ca nu ai bani. poti sa faci si ceva voluntar fara sa ceri bani in schimb. daca chiar nu iti da, joaca putin teatru. parintii sunt sensibili atunci cand vad copilul suferind. stai trista, suparata cand te vede, si daca te intreaba care e motivul nu ii reprosa: pentru ca nu mi dai bani. ci spune: sunt suparata ca mi as dori atat de mult...si nu am bani...dar poarta te cu ea frumos, vorbeste i frumos in timp ce esti suparata ca nu ai bani. si o saptamana de zile. nu are cum sa nu iti dea. happy sper sa mearga te pup

| zaharbrun a răspuns:

Ce problema existentiala ai si tu... adica la 11 ani vb, cu ea si spune-i ca o sa faci ceva in schimbul banilor de buzunar asta e singuru lucru care imi trece prin cap in acest moment...

| Boboleu a răspuns:

Nu-ti da ca nu are... poate, daca vrei sa strangi bani pentru contul tau munceste si tu ca parintii tai...lasa toate astea, nu te gandi la bani, invata si asculta de parinti!winking kiss