| anndra56 a întrebat:

Am 12 ani si locuiesc in Franta de cateva luni si sunt intr-o clasa speciala unde toata lumea invata franceza numai ca de la anul o sa trec intr-o clasa unde toata lumea stie franceza. Mi-e frica ca o sa se rada de mine deoarece eu nu stiu foarte bine franceza. cateva sfaturi va rog( cei care au trecut prin asta)

Răspuns Câştigător
| LdyD a răspuns:

Buna :*

Nu trebuie sa-ti fie frica, e normal sa ai emotii. dar pana la frica e mult.
Stai linistita, depinde de ce colegi o sa ai.
NU TE LASA INTIMIDATA!
Daca o sa rada de tinne, incearca sa razi si tu.
Sa te adaptaezi in colectiv.
Fii mereu vesela, si nu te lasa intimidata de restul!
Dca te lasi intimidata o sa rada de tine si multe altele, asa ca pune de la inceput picioru in prag big grin
Bafta! :*
Si sa-mi spui si mie cum a fost big grin :*

2 răspunsuri:
| anndra56 explică:

Ms mult Denny asa imi spun si prietenii insa nu stiu. Daca vrei poti sa imi dai idul tau de messenger ca sa vorbim:*

| cristincicc a răspuns:

Buna!
trec si eu prin asta acum
nu iti fa griji...toti trec prin asta
sunt foarte multi veniti acum in Franta si nu toti vorbescc perfect
dar daca tii frica de anul viitor.nu ai de ce.in timp de un an o sa stii limba franceza foarte bine si nu o sa se rada nimeni caci nu o sa fie de ce.
succese
courage!