| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si nu am sinii dezvoltati insa toate fetele de la mine din clasa au sinii dezvoltati ince le la 10-11 ani si mie imi este rusine sa fiu clasa a 7 si sa nu am sini, ma sfatuiti sa incep si eu sa port sutien chiar daca nu prea am ce pune in ei? Marimea mea sub sini este 64 iar marimea sinilor este 69.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey! Nu trebuie neaparat sa ai sanii mari. Ai 12 ani, sanii ti se vor dezvolta pana mai tarziu. Si sa stii ca nu este avantajos sa ai sanii mari- fetele care au sanii mari sunt predispuse la cancer la san!
Oricum, baietilor le plac si fetele cu sanii mici, daca asta te ingrijoreaza.
Eu zic sa te multumesti ca ai sanii mici pentru ca, daca ii ai mari, nu ai sa poti sta fara sutien pentru ca te vor dureawinking (crede-ma, stiu asta din propria experientablushing )
Nu stiu daca e bine sa porti sutien de la varsta asta. Sutienul ``strica`` sanii. Adica sanii ti se vor lasa putin pe la 14 ani. Eu zic ca ar trebui sa porti o bustiera. E mult mai comodawinking

Sper ca te-am ajutat!happy

2 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Buna:p
ai doar 12 ani,nu cred ca sanii ar trebui sa fie dezvoltati! la fete,dezvoltarea corpului se face in timpul menstruatiiei:p
nu conteaza cum st celelalte fete...uh fii unica:p

daca tu vrei sa porti sutien,ia-ti unul alb si unul negru,cu pussap...
dar eu te sfgatuiesc sa porti bustiere ca st mai faine si nu iti vor dauna cu nimic peste anihappyhappy

lasa-le pe celelalte fete in pace! nu te lua dupa ele!

uh fii unica si asteapta sa iti vina menstruatia(daca inca nu ti-a venit) si atunci o sa te dezvolti si uh,in sensul:o sa iti cresca sanii, fundul, o sa te mai inalti etchappy

sper ca ti-am fost de folos:X

funda?big grin

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Buna,sanii cresc in timp, unele fete ii au mai mari, altele mai mici.si ce daca celelalte fete din cls ta ii au mai mari? dc trebuie tu sa fii ca celelalte? zi merci ca esti asa cum esti, poate ele au sanii mari da au alte defecte mai grave.sa nu-ti fie rusine cu tine,asta ar fi greseala suprema daca ajungi sa-ti fie rusine cu propria persoana,fiindca daca tie iti e rusine de tine,cu siguranta si altora o sa le fie rusine sa iasa cu tine,etc. daca nu ai pe ce pune parerea mea ar fi sa nu pui,ca nu vad rostu`.nu face ca altele, care sunt plate si isi pun vata in sutien, ca te faci de ras grav daca se prinde cineva si te da de gol.lasale asa cum sunt ele.e alegerea ta acum.