| pusitaaaa20000 a întrebat:

Buna,am 13 ani si mi-au paraut o groaza de cosuri pe fata, piept si spate. Ce se intampla? Este tratament?

funda! :*

5 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Cosurile fac parte din pubertate.
Nu te speria.
http://www.acasatv.ro/......minos.html
Pa, pa.

| Dlkee a răspuns:

Buna. De obicei cosurile apar din cauza pubertatii., si menstruatiei, poti merge la cosmetica sa ti le scoata.Sau poti folosi creme antiacnee (de la farmacie)

| Andrey3oo7 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema crying Doar ca nu au aparut le am de mult crying

| soricelulRulz a răspuns:

Nu imi place ca iti zic asta dar asta e doar inceputul, ai intrat la perioada pubertatii majoritatea la aceasta varsta se trezesc cu o gramada foarte frumoasa de cosuri desi sunt si unii mult mai norocosi care nu patesc nimic cei ce au tenul mai slab dar spre deosebire acelora le vor aparea ridurile mult mai repede fata de cei cu tenul mai gras(cei cu cosuri) un tratament nu exista, sau cel putin nu unul care sa dea roade 100% totusi daca chiar vrei poti cauta mastii pentru ten sau creme dar nu stiu cat de eficiente vor fi, am norocul de a avea ten slab asa ca nu am avut nevoie de genul acela de tratamente si nu stiu cat sunt de bune, dar gandeste-te altfel, nu esti singura din lume care are, majoritatea avem

| WhiteFoxxy a răspuns:

E normal, eu am cosuri de la 12 ani. Incearca sa le expui la soare si chiar daca nu dispar, nu vor mai fi asa evidente. La mine mergewinking