| Aenoenienanonim a întrebat:

Imi apar cosuri pe piept si spate... ce as putea face in legatura cu asta...si din ce cauza se intampla?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Se numeste acnee si se manifesta la pubertate.Este perioada adolescentei, la majoritatea dintre noi ni s-a intamplat.
Nu prea exista tratamente pentru asa ceva.Astea vor trece odata cu timpul.

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

O parte din anticorpi ii dobandesti si prin sarut, incearca.winking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poate fi de la pubertate sau adolescenţă, dar în acelaşi timp poate fi vorba şi de o infecţie în sânge. Poţi merge la medic şi să ceri să ţi se facă nişte analize pentru a determina cauza.

| dada a răspuns:

Alimentatiawinking si eu imi tot bat capu cu tot felul de creme. de solutii. de geluriwinking dar mai buna e solutia babeascawinking

dar totul vine din interior. trebuie sa ai grija de tine :X sa mananci sanatos... fructe... ceaiuri pentru ca ajuta la curatatea sangelui

asta mai e si o chestie care cu greu poti so vindeci mai ales daca esti si la... pubertate

oricum :* :X ai grija de tine

| Mamamare a răspuns:

Cosurile in cele mai multe cazuri apar cand te maturizezi, nu trebuie sa-ti faci probleme, ele apar, ele dispar si tot asa.happy
La farmacie gasesti creme speciale, sapunuri speciale, sau lotiuuni speciala.Nu-ti afce probleme pentru asta.
Bye Byewave

| dd9em4 a răspuns:

Brevoxyl-ul face minunibig grin crede-ma happy zynerit iarasi si daca ramai cu cicatrici Cicabio de la bioderma e magica happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pubertatea este principala cauza, insa si o alimentatie neadecvata poate provoca aparitia cosurilor, cum ar fi ciocolata mancata in excces.