| tony_9974 a întrebat:

am 13 ani si sunt din botosani si incerc sa-mi fac o prietena si nu reusesc imi puteti spune cum sa cuceresc fete...sau daca e vreo fata interesata sa ne cunoastem mai bine lasati idu aici si va voi contacta...(Funda +vot pentru raspuns)

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Ai o varsta foarte frageda si iti spun, ca acum sa ai o prietena e mai mult o joaca, pentru ca o relatie tine acum maxim o luna, si acum e mai mult o curiozitate sa vezi cum e.
Ideea e ca pana in clasa a 10 nu ai nevoie de prietena, eu sunt in clasa a 8a si am inteles asta.
In fine, sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu mai mult decat te-as fi ajutat spunandu-ti cum sa agati o fata, pentru ca atunci te-am fi atajat emotional, si cand s-ar vi terminat relatia ai fi fost distrus, asa ca e mai bun sfatu meu sa stii! funda?winking

6 răspunsuri:
| B3happy a răspuns:

Buna! Eu una nu cred ca o sa gasesti o fata care sa fie interesata pe TPU. O relatie adevarata nu inseamna sa te mandresti la prieteni ca ai iubita pe net. Trebuie sa o cunosti in realitate, sa te simti atras de ea, sa te placa, sa o placi. O sa-ti spun ce baieti imi plac mie si cum ar trebui sa fie un baiat ca sa imi placa:
-inalt
-blond,saten, brunet chiar si roscat.
-sa nu aiba prea multi pistrui laughing
-sa aiba spiritul unorului
-sa nu se rusineze cand vede o fata de care ii place. adica sa se inroseasca tot cand o vede si sa incerce sa o evite din cauza asta happy
-culoarea ochilor- in niciun caz albastra sau verde. doar caprui si negrilaughing
- in general baietii care iti spun ce simt sau incearca prin anumite mijloace sa afle daca o anume fata il place :X
-baietii sinceri, nu sa le placa de mai multe fete in acelasi timpbig grin
deocamdata am terminat dar as mai putea lungi lista laughing Pa, pa!

| hapyyy a răspuns:

Si eu am tot 13 ani si "heartslow" are dreptate mai asteapta...nu ai ce pierde, si in plus daca e mai incolo o sa intalnesti mai multe si ai multa placere mai incolo decat acum...

| hapyyy a răspuns:

Daca vrei neaparat...trebuie sa fi respectuos, ingrijit, un copil de nota 10. 99% dintre fete nu le place insitenta atunci vor fi cu tine doar ca sa le lasi in pace. si fi dragut si sai faci cadouri, mie una la un baiat imi place atunci cand imi face cadouri chiar o si un pachet de bomboane sau un buchet de flori, nu asta e important ci este importanta sa vada ea ca iti pasa de ea, si ii dai dovada ca poate avea incredere in tine. sper ca te-am ajutat, desi ar fi mai bine daca nu ai sari asa si sa o lasi asa cum e ca poate ar fi mai bine sa ai mai incolo o prietena, eu am avut primul meu prieten la 9 ani si am fost cu el 2 ani, la 11 m-am despartit de el si crede-ma ca nu e bine mai ales ca vei suferi dupa despartire si nu poti sta cu o fata pana te mariti pentru ca intelnesti si mai frumoase...si chiar daca o parasesti tu tot suferi, asta e sfatul meu. baftahappy

| lavi_3436 a răspuns:

Sa fi tu insati, nu trebuie sa fi nu stiu cum...sa te porti frumos in general...sa fi ingrijit si cred ca e suficient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 14 aproape 15 ani asa ca nici nu vreau sa aud si oricum am prieten sryy. Pentru a cuceri o fata trebuie sa te porti frumos cu ea, sa fii atent cu ea, sa nu te dai la fata respectiva ca animalul cum fac unii, sa arati bine, sa fii glumet, sa fii ingrijit, sa te imbraci bine, sa aveti multe in comun, sai faci cadouri etc.

| Crisu_2834 a răspuns:

Daa incearaca sa-i faci ochi dulci sa mergi la ea sa o intrebi de vorba sa o inviti in oras la un su ca si apoi toate vor merge ca pe roate