| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si am o mik problema...nu am avut niciodata un prieten.sigur o sa imi raspundeti k e din cauza frumusetii da nu e asa sun o persoana frumoasa... dar nici un baiat nu m`a intrebat daca vreau sa fiu q el vreodata...doar un sg baiat dar era foarte urat...credeti`ma...asa...problema mea e urmatoarea:imi place de un baiat, cu 1 an mai mare, e foarte frumos foatre multe fete il plac, insa eu nu am avut curajul sa spun la nimeni k imi place de el...pentru k eu sunt o fata linistita, nu k altele... uneori mi se pare k si el ma place insa imi e rusine sa intru q el in vorba sau macar saii dau un add la mess(ii stiu id`u de mess dar nu i-am dat add niciodata)Daca m`ar i placut m`ar i bagat el in seama sau add la mess ...nu stiu... vreau un sfat(am mai trimis aceasta intrebare da `nu a fost postata)

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi se pare ca esti mult prea mica ca sa ai prieten sau ca sa te preocupe baietii. La varsta ta e mai importanta scoala, lasa baietii pentru inca macar 2 ani.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa il lasi pe el sa faca primul pas.happyPoarta-te cat mai bine cu el, fi in preajma lui tot timpul si incearca sa vb cu el pe mess.Baga-l in lista si lasa-l pe el sa faca primul pas.happy
Succes!winking

Janina
| Janina a răspuns:

Astapta-l pe respectivul baiat pana...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fii curajoasa, emancipata si fa cumva sa te remarcwe, dar nu ostentativ!, si, nu se stie niciodata! Afla ce ii place, hobby, etc si gaseste o solutie inedita, prin care sa te remarci in fata lui! Oricum ar fi sa fie, experienta iti va fi foarte utila pentru viitor! Success!

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Poate ca te crede mai speciala decat celelalte si ii este rusine sa iti dea add
incearca sa il bagi u in seama cumva

| eb4ever a răspuns:

Si nu ti-a trecut niciun minut prin cap faptul ca esti mai speciala decat altele? ce mare chestia ca n-ai avut niciun iubit...ai alte lucruri mult mai importante cu care trebuie sa ti ocupi mintea...sincer... o sa ai timp de asa ceva toata viata dar sa inevti, sa ti faci o cariera...mmm cam greau pe la 30 de ani... sfatul meu... poate il vei lua in considerare

| ramona_5587 a răspuns:

Da-i add pe messhappy
pentru prima data este mai usor sa vorbesti asa cu elhappy
si eu asa faceam.stiam idu da nu-i dadeam add pana m-am saturat sa tot astept (pentru ca era si el timid) si i-am dat add... nici acum nu imi pare rauhappy
dupa asta totul va veni de la sine.happy

| Theo a răspuns:

Dupa parerea me....ar trebiu sa "iti iei inima in dinti" si sa incerci sa faci tu primul pas...winking

| roxi_8971 a răspuns:

Iubita mea nu are rost sa suferi, te rog sa-ti faci curaj sa-i spui ce simti, daca esti timida trimitei un mes sau un biletel nu stiu daca el nu te place te va ignora. Iar daca te place iti va vorbi. Dupa cum inteleg iti place cel mai popular baiat din scoala asta nu e bine de obicei pentru acest gen de baieti fete sunt un trofeu cu cat mai multe cu atat mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alooo, daca zici ca-i "FRUUUUMOOOOS" si umbla toate gagicile dupa el, UITA, gaseste altu' ca miine o sa revii plingind ca te-a lasat ca pe celelalte 200 de dinaintea ta. Si nu uita ca sufletul e mai important, poate uritu ala caruia i-ai dat papucii era inteligent si bun ca piinea calda, da normal tu-l vrei Fat-Frumos. Na ca ti-am dat motive sa te gindesti ceva mai mult cind iti alegi companionul. E? Ce zici? Sau poate vrei sa fii doar una dintre gisculitele lui Don Juan si atunci spor la treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc la toti pentru sfat si am sa le iau in considerare...sincer mi-ati fost de ajutor.multumesc!( a si inca ceva nu il caut pe fat-frumos...si cred ca aveti dreptate sa mai astept q baietii...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vreti pr sau ceva intrati pe id maf_ghost_rider raul_montana2000...sunt 2 id diferite care vrea sa ne bage pe amandoi in lista de yahoo...