| mario182892929 a întrebat:

Buna am 14 ani si as dori sa ma ajutați privind comportamentul meu, deci in privat(in mesaje ma refer) sunt foarte ok chiar foarte ok, dar cand sunt propriu zis cu cinevaa comport ca ultimul handicapat, asta deoarece acum vreo 1 an jumate ma tot forțam sa ma comport intr-un fel si acum nu imi place deloc, nu ma suporta mai nimeni, sunt foarte agitat cand sunt cu cineva, fac glume extrem de proaste la propriu si tot zic ca o sa ma comport normal dar nu pot efectiv cand nu sunt doar cu o singura persoana asa cum am zis si mai sus ma comport ca ultimul handicapat si sunt disperat sa par ca altii asa ca pe Instagram am copiat si descrierea si persoanele urmărite si tot numai in viata reala sunt ca un bou. Cum as putea sa rezolv asta, arătându-mi adevarata gândire?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Fii tu insuti. Nu iti fie teama sa fii direct, dar ramai diplomat. Spune ce crezi despre oameni. Si eu am avut aceeasi problema ca tine pana cand mi-am zis "nu mai vreau sa mint, sa ma ascund" si am devenit o persoana directa.
Mi-am setat gandirea asa "nu vreau sa castig simpatia nimanui. Daca cineva ma respinge din cauza sinceritatii mele, el/ea pierde, nu eu.""
Altfel, eu de fel urasc Instagramul din cauza superficialitatii sale, dar nu ii condamn pe cei care il folosesc. Prefer sa ma rezum la Pinterest si Facebook. Nu folosi aceasta aplicatie ca reper pentru cum sa iti traiesti viata deoarece multa lume isi falsifica o mare parte din poze. Facetune iti zice ceva? Cum te simti sa admiri pe cineva care isi editeaza defectele in Facetune si nu se arata cum e el/ea de fapt? Fii sincer cu altii, cu tine insuti,
Nu mai imita pe nimeni, opreste-te din a face asta.
Tu esti tu. Ai o personalitate si experiente de impartasit. Repet, fii tu insuti! Asa, o sa te simti mult mai mandru de reusitele tale stiind ca nu ai copiat sau lingusit pe cineva ca sa ajungi departe!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți arăți gândirea adevărată. E suficient atât.