| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si cateva luni si am o "big problem!"sad, si anume sanii mici.Nici fetele de la mine din clasa nu sunt dezvoltate excesiv, dar am prietene chiar mai mici care sunt"mega dotate". Nu asta imi doresc, vreau doar sa se mai dezvolte. Tin sa mentionez ca anul acesta mi-a venit menstruatia pentru prima oara in ianuarie.Deci sanii mei ar fi trebuit sa inceapa sa se dezvolte, dar nu se vede nicio schimbaresad... Ce ar trebui sa fac?[fara operatii, tinctura de marar.oh go on]big grin:d.Va multumesc:*

5 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Stai calma, o sa mai creascaoh go on Gandeste-te ca tie ti-a venit prima oara menstruatia la 13 ani(aproape 14). La unele fete le vine la 8-9 ani, de aia sunt fetele alea mai mici mega-dotate.

| Vizitiul a răspuns:

Dezvoltarea isi urmeaza cursul, nu ai decat sa astepti. Asta nu-i o problema.

| parampam a răspuns:

Nu e obligatoriu ca dupa ce ti-a venit menstruatia sanii sa inceapa sa creasca imediat. Asta se intampla in timp. Sau poate semeni cu cineva din familia ta si sanii nu sunt foarte mari.

| andreiyo50 a răspuns:

Stai linistita sanii se dezvolta pana la 18 ani. La unele fete se dezvolta mai repede la altele mai incet.

| FeTTiza a răspuns:

Mananca fructe, am auzit pe un site de stiri ca femeile care mananca fructe multe le cresc sani, de vina ar fi PLESTICIDELE sau asa cevahappyincerarca