| DenisaSipos a întrebat:

am 14ap 15 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de 23 de ani( nu ma criticati, imi plac baietii mai maturi si de varsta mea nu am gasit! Stiu unii veti fi de acord, altii, ba!) avem 1 an de relatie, m-am reintalnit cu un fost prieten de varsta mea, atunci totul era luat in gluma de mine. Vrea sa ne impacam, m-am despartit de el fara motiv, gandeam ca o piti atunci. Prietenul meu actual, zice ca ma iubeste si sincer cred asta.pot sa zic ca nu m-a fortat sa fac ceea ce nu voiam, dar e super gelos, cum mergeam la o party, sau la un restaurant, strand, cum devenea agresiv verbal si zicea ca vrea sa ma despart de el. Acum nu stiu ce sa fac, sa ma despart de el si sa ii mai dau o sansa fostului. sugestii?

12 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

La varsta asta diferenta este enorma. Tu stii mai bine daca prietenul tau cel "matur" are sau nu motive de gelozie, dar daca e asa cum spui tu, unul care nu stie sa se poarte la varsta asta nu va invata nici mai tarziu. Tu stii cel mai bine ce sa faci, analizeaza-ti sentimentele. Mie personal nu-mi place nici una din variante, nici relatia reincalzita si nici cea cu gelosul agresiv.

| Felys a răspuns:

Nu ai citit pe net cazul fetei de 17 ani omorata de un fost prieten foarte gelos, si la ei diferenta de varsta era la fel ca voi, nu e bine sa te incurci cu tipi nepotriviti, care mai sunt si gelosi pe deasupra, faci cum vrei dar ai grija de tine

| DenisaSipos explică (pentru Felys):

Nu, nu l-am citit! Baiatul cu care sunt, era "golan" intr-un fel, dar prietenii sai mi-au zis ca l-am schimbat radical. Nu stiu ce sa fac, deoarece ii cunosc familia si ei ma cunosc si m-as simti prost, mi-a fost alaturi cand na aveam probleme familiale.

| Felys a răspuns (pentru DenisaSipos):

Uite,citeste chestia asta, te rog sa ma crezi ca eu m-am ingrozit de ferocitatea oamenilor, http://www.reporterntv.ro/......stul-iubit

| DenisaSipos explică (pentru Felys):

Acest baiat "barbat" nu poate fi numit om.

| Felys a răspuns (pentru DenisaSipos):

Criminal cu sange rece, acum mai nou spun de el ca era si drogat

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

La un party* Daca de pe acuma este agresiv verbal peste un an te considera sac de boxwinking

| Leerix a răspuns:

Da o sansa cuiva de varsta ta, decat sa iti pierzi timpul cu un golan mult mai mare care nu stie sa se poarte cu tine si sa iti vorbeasca! Daca te iubea intr-adevar, iti adresa numai cuvinte de iubire, nici vorba cuvinte urate. Gandeste clar, nu te mai lua dupa minciunile lui...

| corhaz a răspuns:

Da-i o sansa celui de varsta ta si numai crede toate povestile de fat frumos si lacrima

| anonim112233dia a răspuns:

Deja daca tu spui ca e agresiv verbal cel de 23 de ani, nu cred ca are rost sa continui, pentru ca daca te iubeste nu te injura si nici nu jigneste. Ai putea incerca sa dai o sansa celui de varsta ta.

| DenisaSipos explică:

Multumesc pentru raspunsuri.