| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si ceva si vreau sa imi pun aparat dentar fix doar pe partea de sus, am problema doar cu 2 dinti care sunt iesiti vizibil in fata. Pentru cei care poarta sau care cunosc, cam cat timp trebuie sa il port? Multumesc

1 răspuns:
| Alicezzz a răspuns:

Tratamentul pentru indreptarea dintilor poate sa dureze intre 6 luni si 3 ani, medicul nu ti-a spus cat o sa dureze pentru ca nici el nu stie exact, totul depinde de evolutia dintilor tai daca se aseaza la loc, o sa mergi periodic la control pentru a iti regla aparatul.