| roxykiss09 a întrebat:

Buna am 15 ani si o relatie de 1 luna...il iubesc enorm p pr meu...am mai fost 2 saptamana impreuna si ne-am desp din kuza unei fete care il placea... si dupa 4 luni ne-am impcata dar cu toate k in 4 luni vb la tel mai tot timpu... si cand intrebam despre noi 2 imi sp k nu mai conteaza acum...imi sp tot ke era at... dar nu stiu nu mai pot avea asa multa incredere parca knva ma tine... acum are incredere in mine ma suna tot mereu si imi tr nu-mai sms de iubire...cand suntem impreuna nu ne putem opri din sarutat... dar el are 21 si e un baiat kuminte si munkeste tot mereu... cu mama se intelege super... credeti ca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am 15 ani.am fost in situatia ta doar ca difera pic... el era tipul unui bad boy si daca tine la uh? asta e clar ca... uh te-ai mai impaca cu cineva dupa 4 luni daca nu ai tine la el? daca e cuminte e si mai super... iar daca mamata e de acord inseamna ca stie ea c stie...ca o mama vrea numai binele copilului...deci nu fi ingrijorata...eu crd ca te iubeste...

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-am inteles absolut nimic. Poti, te rog, sa reiei intrebarea in limba romana? Fiindca mi se pare ca iti bati joc de cei care o citesc si ar trebui sa-ti fie rusine.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si eu m-am obisnuit sa ragai din perioada in care locuiam practic singura, dar n-o fac in public. E bine ca ai clarificat, acum am inteles: nu-ti lipseste stiinta de carte, doar buna crestere.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca societatea functioneaza pe baza unor norme minime de politete care tin de educatie si buna cuviinta. Fara ele am fi o jungla. Iti dau cateva exemple si crede-ma sunt exact din aceeasi categorie: mergem imbracati nu goi pe strada, nu ne facem nevoile fiziologice in public, nu eructam si nici nu flatulam in public, nu injuram in public, ne exprimam conform normelor limbii pe care o vorbim asa incat sa fim intelesi de vorbitorii acelei limbi. Tu ai incalcat aceasta norma si ti se pare normal sa o incalci fiindca asa te-ai obisnuit tu si nu crezi ca e normal sa-ti inhibi chestia asta in public. Maine-poimaine o sa se gaseasca cineva sa urineze in tramvai, la ora de varf, fiindca ii vine sa urineze si e invatat sa urineze cand ii vine. Ce zici, ti-ar placea?

| xibalba a răspuns:

Ba, lasa prietenii si indragosteste`te de o carte de romana. Ai nevoie

| Farcas a răspuns:

Nici eu nu am inteles chiar nimicstraight face
Brigaela are dreptate.De ce nu puteti sa scrieti romanesti? Cum vine asta ca in loc de,, si,, scrii,, si,,? Vorbeste romanesti, si daca vrei sa te ajutam cu un raspuns, poti sa repeti intrebarea.

| Farcas a răspuns:

Romaneste**

| rey a răspuns:

Nu.
Coloseumul a fost contruit după repetabilitae. Omul îşi repetă greşelile. scuze dar mai multe nu pot zice, nu cunosc date mai multe şi faza cu,, Ku mama se înţelege super'' mă... îngrădeşte. Dar totuşi ar putea doar,, să te vrea'' totuşi 70% ăsta e răspunsul cred.
Masculii sunt toţi la fel, dar fiecare diferă în manifestări.Societatea ne face aşa.

| lololololol a răspuns:

1.rescrie intrebarea in limba romana
2. varsta... ceva scartie, nu? e mai mare cu 6 ani, poate profita pentru sex
3. nu cred ca te iubeste, dar sufera. happy Ar fi mai bine ca data viitoare cand iesitzi sa vb despre asta cu el

Bafta

| Ove a răspuns:

In primul rand te-as ruga sa scrii corect.
Din ce inteleg eu tu ai o relatie de o luna si il iubesti enorm...hai sa iti spun ceva uneori ai impresia ca iubesti pana sa ajungi sa iubesti o persoana cu adevarat mai ai multe paini de mancat, uneori iubirea este confundata cu atragerea, obisnuinta si multe altele.Varsta nu conteaza atata timp cat voi va intelegeti.

Sfatul meu:Sfatul meu gandeste-te ce vrei de la viata pentru ca daca ai 15 ani si ai o relatie de o luna si il iubesti enorm este de rau, nu ma intelege gresit nu ma refer ca esti prea mica pentru iubit dar o luna e prea devreme pentru a iubi pe cineva cu adevarat. Te rog frumos cand mai pui intrebari sa scrii in limba roama fara cuvinte cum ar fi "nu stiu"sau "sp" si sa fi mai explicida.

| roxyema a răspuns:

Si bla.bla.bla...nu mai da lectii de viata brigaela... fata are o sg viata.atat.nu ii baga in cap toate prostiile posibile...sunt mai mik k ea dar stiu ce spun...nu mai face pe parintii bine? te rog sa o termini. e ilar... termina cu asta...chiar daca vrea sa fac sex cu tine sau te iubeste cu adevarat... u sa faci ceti spune inima nu creierul. k ala mai debiteaza pe langa chestii inteligente si niste chestiuni idioate...deci ascultate pe tine... si no mai baga in seama pe aia k nu stie ce vorbeste...si crisul tau e ok..."romaneste acum inseamna babeste" asa zice un prieten...deci poate fi adevarat... sper sa mearga. oricum sunt sg k vei avea parte de multe lucruri la viata tabig grin. te pup...si daca aia brigadiela sau cum o cheama ii transmit sasi tina parerile acasa k daca face pe mamik nu e a buna...suntem aici sa fim niste prieteni pentru cei ce pun intrebari.sai ajutam. nnu sa comentam orice lucru care nu ne convine.deci ai grija ce tastezi...:d

| soseta ucigasa a răspuns:

Nup, sigur nu te iubeste, dar tu vei crede totusi ca te iubeste(judecand dupa cum scrii), si vei pune botul si il vei lasa sa te f**a, fara prezervativ bine inteles ca nu ii place, dupa care vei avea 2 gemeni frumosi si te vor da parinti afara din casa. O viata placuta in continuare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai conteaza dupa ce va casatoriti. ce tu daca te duci cu altii si el se intalneste cu amandoua, cinel poate opri? sau ii cere cineva socoteala? e proprietatea vreuneia dintre voi? el e fericit ca are.nu esti tu e ailalta nu e aia esti tu.si va iubeste pe toate.ca are cu ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți răspund pe limba ta:
pujtiu te dorejte doar an pat sa ti f**a bini, sai fi a paijpea amantha si saji bati joc k esti mik si proasta. spe kai intzelez.
Moloz domne, nu alta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunisti prosti! tot ziceti intruna: "Apuca-te mai bine de carte, lasa baietii". Daca voi ati apucat comunismul... Asta e treaba voastra! Lasati tinerii in pace! Nu au voie sa isi faca prieteni? Ma rog... degeaba explic eu aici ca babalacii astia comunisti nu inteleg si tot cu faza aia smechera raman: "Pune mana pe carte". Penibil. Parca scoala ne controleaza intreaga viata!

| laur_y92 a răspuns:

Nu sta cu u din iubire sigur... o sa-ti dai seama cand oi fi mai mare...eu zic sa te uitzi la de aia de seama ta.aia mari lasa-i pentru altele...winking

| roxykiss09 explică:

Buna imi cer scuze pentru cei care nu au inteles intrebarea mea voi repeta pe intelesul vostru si xibala stiu romana draga dar am scris cu prescurtari...si nu-mi bat joc de nimeni brigaela dar asa m-am obisnuit pe mess sa vorbesc...tonguetongue

| roxykiss09 explică:

Am 15 ani acum au trecut 2 luni si sunt cu un baiat care are 21 de ani am mai fost impreuna 2 saptamani dar ne-am despartit din cauza unei fete care il placea si baga stambe intre noi 2 dar in 4 luni cat am fost despartiti vorbeam la telefon mai tot timpu... dar cand venea vorba despre ce a fost intre noi 2 se schimba subiectu...acum ne-am impacat si trecutu nu mai conteaza...acum are incredere in mine ma suna imi trimite multe sms de iubire...nu este zi...cand suntem impreuna nu ne putem opri din sarutat. faza e ca si mama e de acord si ei se inteleg super... dar dupa faza aia de 4 luni nu mai am incredere deplina sa cer parerea credeti ca e vorba de o iubire?

| roxykiss09 explică:

De ce crezi asta brigaela? eu consider ca am vorbit foarte frumos nu am jignit pe nimeni prescurtand cuvintele...