| lllorenusssuumeu a întrebat:

Dece nu avem incredere unu in altu?, tot timpu cand ne intalnim sau cand vorbim la telefon imi spune ca eu am treaba cu alti?, eu ii spun ca e cu altele si ca numa isi bate joc de mine imi zice ca nu e adevarat, suntem de 8 luni impreuna am facut si sex, dar ne comportam ca si cum nu suntem intro relatie nu ne spunem te iubesc chiar daca eu simt sa ii spun el nu mia spun nici o data.te iubesc si sa vorbeasca cu mine cu iubire dragoste etc. eu i-am mai spun dar ce rost are sa continui tot eu sa ii spun daca el nu imi zice?, cum sau ce sa fac sa schimb tottall relatia adica sa il fac sa ma iubeasca enorm, si sa vorbim alcumva si cum sa fac sa aiba incredere in mine :l si cum sa ii mai spun sa imi demostreze ca ma iubeste el imi spune ca nu isi bate joc de mine pentru ca daca era asa ne desp demult si ca nu asta isi doreste va rog ajutati-ma dau funda.

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Spune-i ce vrea de la tine pentru ca nu se comporta cum ar trebui intr-o relatie.Nu te alinta, nu-ti spune dupa 8 luni ca te iubeste, si ati facut si s.x. Nu mi se pare normal, iar lipsa de incredere isi spune cuvantul, nu este atasat de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asta isi doreste, dar se comporta ca atare?
Singurul mod in care il poti destepta, este sa luati o pauza.
Spune-i ca nu mai suporti sa stai asa.Te afecteaza atitudinea lui si faptul ca nu-si arata sentimentele. Daca faci asta, fii atenta la reactia lui.Iti arata ca ii pasa?
Nu-l mai cauta.Lasa-l pe el sa faca asta, iar daca intr-adevar tine la tine, o va face.
Stii cum se zice. uneori iti dai seama ca iubesti o persoana, doar dupa ce ai pierdut-o. poate se aplica si in cazul lui.

O seara frumoasa happy

| TizZu15 a răspuns:

Du-te la o vrajitoare si fai farmece de dragoste.laughing

| CataLin9665 a răspuns:

Nu ti-a spus niciodata "te iubesc" in 8 luni? Hmm, poate sta dupa tine doar pentru sex. Incearca sa devii distanta de el, nu il mai cauta mereu. Arata indiferenta si daca el nu reactioneaza, desparte-te de el pentru ca nu ar avea rost sa continuati relatia asta. Daca el nu are pornire, nu o sa mearga. O relatie e formata din doi, trebuie sa realizeze si el asta. Sper ca te-am ajutat. Mult succes! happy

| lllorenusssuumeu explică (pentru CataLin9665):

Sex am facut deja big grin ba da mi-a zis doar de 2 ori te iubesc, si el ma suna, eu nu mai am credit de ceva timp si ma suna toata ziua big grin.