| Elizen a întrebat:

Am 16 ani și fostul mei iubit 17. Deci nu cred că o pot numi relație pentru că a durat doar 3 zile și alea doar certuri. El m-a manipulat emoțional şi aceasta a dus la compasiune e plangăndu-şi de milă mai mereu și fiind indiferent m-am îndrăgostit nebunește. Bun, eu crezând că durerea o să plece m-am băgat cu un alt băiat. El când a aflat m-a întrebat (când aveam discuții și mă simțeam bine) de el, ce face.. Apropo dacă nu fac eu primul pas el uită de mine. Și îl enervam des, îl stresam şi tot aşa. Nu ştiu îl vreau înapoi. sau măcar să îl fac pe el să mă vrea înapoi. Vă rog, orice sfat contează. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca s-a purtat asa cu tine e clar ca nu merita. Stiu ca-i simti lipsa, e normal daca zici ca tii atat de mult la el dar trebuie sa ai si tu demnitatea ta. Daca esti doar o fetita pe care el simte ca o poate manipula si modela cum vrea atunci chiar nu ai nicio sansa sa te priveasca in alt mod sau sa te respecte in vreun fel. Ignora-l efectiv si gadila-i putin orgoliul. Daca tot nu da semne ca-i pasa, atunci gaseste-ti pe altcineva care te merita.

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

In primul rand, n-am inteles ce vrei de fapt? In al doilea rand, citeste ce ai scris si spune-mi daca nu este absolut hilar cat de copilaroasa esti.
Ce vrei de fapt? sa iubesti? sa fi iubita? atentie? distractie? suferinta? fi tu insati si nu mai pune atat la suflet.

| syd2 a răspuns:

Buna Elizen!
Trebuie sa scrii asa incat oamenii sa inteleaga ce vrei, nu cred ca se va primi sa fii iar cu acel baiat cu care ai fost de la inceput deoarece el nu te putea suporta cred din punct de vedere moral fiindca pari foarte copilaroasa si plina de energie.
Multa Bafta!
Semnat PutinVodka228.

| Elizen explică:

Ştiu. Vreau să mă împac cu el, dar el a pus punct. Doar pentru că îl cicăleam și îmi păsa enorm (şi îmi pasă), și că îl iubeau, oh.