| illa a întrebat:

am 16 ani si as vrea sa ma mut la un liceu fara frecventa. Se poate? Daca nu, atunci de la ce varsta te poti muta la fara frecventa? multumesc!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te poti inscrie la un liceu cu fecventa redusa( nu exista "fara frecventa"!)decat daca, pana la data inceperii cursurilor, ai implinit 18 ani.Pot urma cursuri serale sau cursuri cu frecventa redusa numai absolventii din seriile anterioare care au implinit 18 ani.

| SMarius a răspuns:

La un liceu privat, cu frecventa redusa... oricum, anul asta scolar e gata, poti merge de la toamna! liceu privat fiind, presupun ca ai nevoie de ceva cash! Bafta!

| madamme a răspuns:

Oricand poti.