| iulya_6394 a întrebat:

BUNA am 16 ani si numai stiu cum sa mai procedez.in fam mea au fost foarte multe certuri si acum sunt mereu certuri intr mine si mama mea. nici nu stiu cum sa mai vb cu ea pentru ca imediat se enerveaza si face urat, orice as spune sau orice as face pentru ea numai conteaza cea ce fac mi-a spus ca numai are sentimente, are numai ura RECENT am incercat sa vb cu ea sa nu ma mai indeparteze atata sa ramanem prietene dar ia mi-a spus ca ar vrea da nu poate.stie ca am prieten i-am spus tot ce am facut si tot ce fac i-am facut cunostinta chiar si cu pr meu si se intelegea bine si cu el suntem de mult timp impreunadar nah acum il respinge si pe el asa cum ma respinge si pe mine inainte eu cu mama mea eram foarte bune prietene acum ma respinge mereu. SPUNETI-MI cum sa mai procedez si ce sa fac ca eu numai stiu

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Trece printr-o perioadă mai aiurea. Ar trebui să-i laşi timp să se calmeze, nu o mai aborda în niciun fel, las-o să se liniştească şi va fi tot ca înainte! Baftă!

4 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna pai asta din cauza certurilor din familia ta adica banuiesc ca tatal tau se certa cu mamata>?>? conteaza sh motivele inkearca sa vb cu ea s-o intrebi dc reeactioneaza asa poate poti sa o ajuti cu ceva

| AnonimA a răspuns:

Sh ai mei se mai cearta trebbe sa stau tot timpul intre ei

| EmySweety a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa o mai abordezi atat de des. Lasa-i un timp, o sa vezi ca se va calma si va reactiona altfel la "prezenta ta". Poate chiar trece printr-o situatie aiurea, poate cu serviciul sau cu tatal tau. Daca este asa, atunci vezi si tu ca ea nu ii poate spune motivul, insa cu timpul totul va revenii la normal. :*

| alexutza222 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare. nici eu nu ma inteleg cu mama si adevarul e ca si eu nu fac tot ce zice ea. cred ca ar trebui sa vb cu ea poate noaptea pe intunerie sa fii mai in largul tau, sa poti plnge sau altele. ar trebui sa-i spui sa uite ce-a fost sa traiti prezentul saincercati sa fiti prietene.

pup:* sper ca te-am ajutat