| daηă a întrebat:

Buna
este o fata cu care am fost la gradinita, iar acum imvatam la aceeasi scoala.
nu ma place deloc poate pentru ca atunci cand eram mica plangeam mult laughing dar na.eram mica oh go on
acum ma uraste si mai mult mereu cand ma vede se uita urat la mine, sau spune"uite cinei aici" si cu mai mute prietene incearca sa-mi faca ceva
intr-o seara ma duceam la magazin si vine o fata mica care ma saluta, neam facut cunostinta apoi mi-a zis ca fata aia (care ma uraste) i-a spus ca sunt speriatata de bombe oh go on n-am bagat asta in seama
mai incolo m-am intors la magazin si am vazut-o pe ea si cateva fete iar cand am iesitma luat la colt si m-a intrebat ce i-am facut aleia mica, ma loveau... apoi am reusit sa plec
nu stiu ce are cu mine si mereu ma feresc de ea pentru ca e un pic mai mare decat mine si mereu cand ma vede are si prietene in jur.
ce pot face sa ma lase in pace?

6 răspunsuri:
| ZeRo_1970 a răspuns:

Simplu...Ai ideea daca are "prieteni" mai buni care s-ar putea baga pentru ea? Daca nu te duci la un magazin din asta de constructii si cumperi o bucata de lant dala de parcare.Nu mare maxim 50-60 de cm.Si cand vrea sa dea in tine scoti lantu din buzunar si dai peste picioarewinking
Vei fi foarte satisfacutarolling on the floor)
Daca are prieteni de aia smecheri atunci fa ce ce a zis mhn24winking
Dar tot mai utila e metoda meawinkingFunda pls

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanStefan a răspuns:

Daca spui la parinti sau profesori s-ar putea sa te lase, dar in acelasi timp sa te '' urasca '' mai mult. pai fa-ti un cerc de prieteni(mai multi) si daia.sau incearca sa te comporti ca si cum ea ar fi un nimeni, ca si cum tot ce ar spune n-ar insemna nimic...

| celmaitare a răspuns:

Poi cati ani ai?
Ai putea sa ii zici sa o intrebi daca nu are altceva de facut decat sa se ia de tine. sa o intrebi ce i-ai facut de se ia de tine. dar asta intre 4 oki.
eu una cred ca la scoala cand e mai multa lume in jur si ea se ia de tine sa ripostezi adica atunci cand ea zice ceva sa incerci sa i-o intorci si tu si sa-i zici ceva, asa ai putea sa o faci sa nu mai zica niciodata ceva de tine sau ai pute-o enerva-o si mai tare.
indiferent de varianta pe care o alegi tu trebuie sa fi foarte increzatoare in tine si sa nu se vada pe fata ta ca iti este frica de ea pentru ca atunci ea va continua mereu :*

| SaMoriTu a răspuns:

Nu`i spune nimic pentru ca s`ar putea sa se ia de tine. sincer am patsit`o nail biting
cum spune mhn24 ar trebui sa vorbesticu mama sau cu un parinte big grin

| bitza_2584 a răspuns:

Buna. dana solutia lui mhn24 este cea mai buna! asa esti sigura ca nu o sa patesti nimic, decat dac incerci sa rezolvi problema singura. tipa aia are o gasca si asta e un atu pentru ea, de aceea este asa increzatoare p ea si te provoaca mereu cu vorbe uratestraight face