| happyorsad a întrebat:

BunahappyAm 16 ani si sunt fata.Cand sunt cu prietenii mei, ma simt ok.Sunt happy, distractiva, dar cand sunt singura am o stare de melancolie, mai mult, de... depresie.De cele mai multe ori nici nu stiu de ce sunt trista.As dor i sa-mi dati un sfat, cum sa scap de aceste stari?(nu-mi spuneti sa-mi ocup timpul cu ceva, nu functioneaza, cand ma simt asa n-a chef de nimic)va multumeschappy

Răspuns Câştigător
| madalinutza a răspuns:

Hello
toti mai avem stari de depresiehee hee
dar incearca sa nu mai fii asabig grin
cand esti asa asculta muzica,.
du-te la plimbarehappy
la o prietena
o sa vezi ca nu o sa mai fii asa:*
succes

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Intra pe malvynutza_woodytzu_forever vb cu mine si in 10 min te simti ca ''noua'' (o sa vezi ca te vei simti altfel)

| Nişka a răspuns:

Hm. ce urat suna pacat ca ma cam regasesc in ceea ce spuneai mai sus... exact la fel sunt si eu. Acum ce ar trebuie sa faci incearca sa nu ramai singura si sa-ti ocupi timpul cu cate ceva [de ex daca'ti place sa citesti poti citii, cand ramai singura; o carte'ti mai distrage atentiawinking]

| dodorina a răspuns:

Imgineaza-ti ca esti alaturi de ei! gandeste-te la momentul cand o sa ii vezi iar! mai suna-i din cand in cand si tot asa.

| kurt a răspuns:

Asculta bloodbath

| hanks a răspuns:

Pai pur si simplu gandeste-te la anumite lucruri-intamplari amintiri, nu-ti lasa nici macar o secunda mintea fara vreun gand,

| razorsedge a răspuns:

Cel mai bun sfat: asculta muzicasmug. La mine functioneaza. Uit de tothappy

| moni_7151 a răspuns:

Deci...Stiu ca toata lumea iti spune ca timpul le rezolva pe toate, dar asta chiar asa e. Daca nu poti sa fii mereu cu prietenii tai, incearca sa te bucuri de lucrurile marunte, incearca sa zambesti chiar si la lucrul acela care nu ti se pare neaparat amuzant, stiu ca pare greu...si chestii de genul asta, dar sincer merita incercat.Cat timp poti sa faci ceva ce te face fericita, de ce sa nu incerci? succes:*