| Octaviana_9832 a întrebat:

Am a o problema destul de mare. straight face
Din clasa a5a fac franceza, si 3 ani de zile am avut o profesoara care nu ne-a invatat nimic, Ne dadea note doar sa fie date [avem numai 10 la ea] si acum in al4lea an cand a plecat ne-a venit un profesor care ne vorbeste numai in fraceza [cum ar fi trebuit], ne zice lucruri si ne da exercitii pe care zice ca trebuia sa le stim la perfectie! Nimeni din clasa nu stie sa conjuge un verb macar! straight face Si acest prof lasa si corigenti. [va dati seama acum in a8a cum ar fi sa raman corigenta si cu testele astea si cu media de intrare la un liceu bun]
Va rog sa ma ajutati, cum sa abordez aceasta materie sa`mi fie mai usor s`o invat... ceva sfaturi nu stiu.
Si cel mai rau ca in al 4-lea an de studiu nu stiu nici macar sa citesc! straight face. Abia daca scot si eu acolea ceva din gura [de fapt toti din clasa]. Ajutati`ma.cum sa fac sa invat macar sa citesc niste reguli orice. Stiu ca trebuie sa ma rabdare si sa muncesc, asta o sa si fac dar nu vreau sa citesc dupa ureche si sa nu invat nimic bun!

Seriozitate va rog! crying. Raman datoare :*

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Cred ca asta te-ar ajuta mai mult :) http://www.ielanguages.com/french1.html

| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Buna! mi se pare interesant cazul tau si as vrea sa pot face ceva. dar pana atunci, pot doar sa te sfatuiesc. nu ai putea sa vorbesti cu diriginta/ele sa ii explice profesorului ce s-a intamplat, sau sa ii vorbesti chiar tu, iar daca ti-ar reusi, ai fi eroul clasei :-> sper ca ti-am fost de ajutorwinking... ne mai vedem

| AdElA96 a răspuns:

Buna eu stiu un site bun pentru conjugarea verbelor http://dictionnaire.tv5.org/dictionnaires.asp?Action=1&mot=perdre&che=1 eu sper sa te ajute. Mult succes! :)

| Nolimit9878 a răspuns:

Http://www.francaisfacile.com/ Sper sa te ajute, funda?::