| ALECSANDRICI a întrebat:

Buna am aproape 14 ani si sunt unpic dezvoltata si inca nu mi-a venit menstruatia si la alte fete de la 11 ani lea veni
dau fundita raspunsuri bune

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Offf,ma uit la tine..parca ma uit la mine in trecuthappy
(exceptie face ca esti fata, eu baiat)
Si eu eram la fel ca tine, ma uitam la generatia mea care erau maturizati, la 14 15 ani baieti deja aratau de mai mult, par pe fata, pe piept, etc.
Eu eram singuru (asa ziceam eu) care nu avea, si ma simteam aiurea...
Ei bine lucrurile stau putin diferit, pe atunci aveam 14 15 ani, acum la 21 de ani, eu arat ca la 18 ani happy sau 17. tinerel pe cand ei arata trecuti, unii arata si de 30 si ceva de ani happy pot spune ca mam dezvoltat mai tarziu,si tu vei fi la fel,fi mandrahappy eu arat tinerel,insa gandesc de mai mult, cu toate ca ma port eu mai matur, adica daca as renunta la cioc si la mustata,as parea tinerel raubig grin de asta vreau sa par mai matur laughing oricum,cu menstruatia... ce pot spune e ca o sa te doara burtica, sanii, spatele, nu te poti juca cu apa calda/rece... multe altelehappy mai bine sa te bucuri ca nu ai, e un chin, un blestem pentru unele fetebig grin daca nu iti vine pana pe la16 ani du-te la ginecolog.

2 răspunsuri:
| JustAnotherFuckedUpGirl a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. Si eu eram la fel la 14 ani. O sa iti vina si tie menstruatia stai calma. De fapt, bucura'te cat mai poti!

| loveahhhh a răspuns:

Stai linistita o sa iti vina daca nu iti vine pe la 15 ani poti sa te duci la doctor la un control pana atunci stai calma nu se intampla nimic