| AnemonaP a întrebat:

Buna am aproape 14 ani, trec clasa a8a si inca mama nu mi-a spus sa port sutien. Port de la 13 ani fara ca ea sa stie.Cand plec de acasa mi-l pun in alta camera si plec usor fara sa il observe, si cand vin acasa mi-l dau jos imediat si nu observa.Inainte aveam doua sutiene si a facut curat si le-a luat si nu mi-a spus nimic, si acum am doua sutiene dintre care port doar unul. Vreau sa nu ma mai ascund.Mor cand vad fete care poarta sutien si nu se ascund de mamele lor...Mie nu mi-a vorbit nici de sutien nici de epilare...Cum sa va spun nu am curajul sa ii vorbesc ca as vrea sa port sutien.ma rog eu port.dar sa ii spun eu asa. poate as putea sa ii spun indirect cumva, cred ca vede ca imi sta urat fara sutien dar nu spune nimic.am incercat astazi sa merg in camera ei si sa stau mai altfel ca sa vada dar nu stiu ce sa ma mai fac, am inceput cand vad fete care poarta sutiene sa imi vina sa plang ca eu nu am o viata normala.ce sa fac? Nu vreau raspunsuri gen : Vorbeste cu ea, este mama ta. Funda+vot

P.S. Fara raspunsuri stupide

6 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Eu am tot 14 si port de la 11-12 si mama stie. Prima oara imi tot zicea ca nu imi face bine, etc, etc, bineinteles ca nu mi-a pasat o clipa de ce zicea ea si cu timpul s-a obisnuit. Poarta sutienul de fata cu ea si vezi cum reactioneaza, daca nu spune nimic, il mai porti, daca iti spune, vii si tu cu argumente, ca toata lumea poarta etc etc. Pana la urma e problema ta, nu a ei. Aici unde stau eu, cine n-are de la 14 ani e luat in ras.

| KaRa23S a răspuns:

Tu nu poti sa intelege ca n-ai alceva mai bun? Da un exemplu la ce te-ai gandit tu! Nu te du la ea na! poarta-l pe oriunde ca si cum nu l-ai avea, vezi daca comenteaza cand te vede purtandu-l si ce comenteaza si basta. Oricum daca le ai trebuie sa le porti nu? Succes si nu ezita sa discuti orice cu mama ta!winking

| AnemonaP explică:

Voi nu intelegeti doua lucruri si accentuati pe ele : Nu ma voi duce cu sutienul langa ea si Nu voi vorbi cu ea despre asta.decat dacat daca ea deschide subiectul!

| Diiiidi a răspuns:

Buna Luana!happy
Si eu port sutien mai bine zis bustiera de pe la 12 ani, dar si sutien.
Eu as spune sa-i spui mamei tale asa in fata ca ai vrea sa porti ca arata urat.Sau du-te intr-o zi cu sutienul pe tine si stai langa ea apoi da-l jos si mergi iar in camera ei.Va observa diferenta. Daca nu spune nimic spune-i-o tu! Ceva in gen,, Mama vreau sa port si eu sutien.Sunt destul de mare.Si celelalte prietene ale mele au iar fara sutien arata oribil"Iar daca spune nu Spune-i ca tu tot o sa porti.Sigur te va lasa.Bafta
Xo:*

| Mozambic19 a răspuns:

laughing Eo sti ce as face...laughing i-as zice clar
: '' tu mama ...eu vreau sa port sutien si gata...te obisnuiesti uh cu ideea.''laughing
Draga mea poarta-ti linistita sutienul ...si las-o pe maicata sa creada ce vrealaughing
La mine, i-am zis cv de genu, cand era, pe a5a : '' mama mie imi trebuie sutien ''laughing si a ras un pic de mine. ...si dupa vreo 2-3 zile ea mi-o luathappy

| lilith666 a răspuns:

Punetil si cand te va vedea ca-ti va sta mult mai bine si o sai explici toate lucrurile se vor rezolva