| AnemonaP a întrebat:

Buna 14 ani, trec clasa a8a si inca mama nu mi-a spus sa port sutien. Port de la 13 ani fara ca ea sa stie.Cand plec de acasa mi-l pun in alta camera si plec usor fara sa il observe, si cand vin acasa mi-l dau jos imediat si nu observa.Inainte aveam doua sutiene si a facut curat si le-a luat si nu mi-a spus nimic, si acum am doua sutiene dintre care port doar unul. Vreau sa nu ma mai ascund.Mor cand vad fete care poarta sutien si nu se ascund de mamele lor...Mie nu mi-a vorbit nici de sutien nici de epilare...Cum sa va spun nu am curajul sa ii vorbesc ca as vrea sa port sutien.ma rog eu port.dar sa ii spun eu asa. poate as putea sa ii spun indirect cumva, cred ca vede ca imi sta urat fara sutien dar nu spune nimic.am incercat astazi sa merg in camera ei si sa stau mai altfel ca sa vada dar nu stiu ce sa ma mai fac, am inceput cand vad fete care poarta sutiene sa imi vina sa plang ca eu nu am o viata normala.ce sa fac? Nu vreau raspunsuri gen : Vorbeste cu ea, este mama ta. Sa nu spuneti sa vorbesc cu ea fiindca nu voi vorbi. sunt sngura ca acum veti da raspunsuri : Vorbeste cu ea.Fao sa inteleaga, discuta serios cu ea.Sunt sigura. fiindca oamenii nu se schimba.chiar daca v-am spus sa nu dati raspunsuri asa.voi tot asa veti da. Funda+vot Fara raspunsuri cum am precizat sau "arata-i-l "

, sa te vada cu el... nicio discutie. decat sa dati raspunsuri asa mai bine abtineti-va.

P.S. Fara raspunsuri stupide

10 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Eu nu consider ca ai o viata anormala. Si ce daca nu a adus in discutie faza cu sutienul? Sunt sigura ca si-a dat seama deja ca porti, ca doar a recunoscut atunci cand a facut ordine ca nu erau sutienele ei. Daca nu si-a dat seama si nici nu aduce vorba de chestia asta poate insemna doua lucruri: ori nu vede ca e nevoie pentru ca e prea ocupata cu alte lucruri, ori considera ca esti destul de independenta incat sa te descurci singura cu chestiile astea. In mod evident e placut sa te mai ajute mama sa-ti alegi un sutien, sa ti-l spele sau sa te ajute sa ti-l prinzi atunci cand nu te descurci, dar nu mori fara ajutorul ei! Ai spus fara raspunsuri de genul ''arata-i-l'' sau "vorbeste cu ea'' asa ca nu o sa-ti dau sfaturi de genul asta. Cred ca cel mai bine ar fi sa nu te ascunzi. Adica sa-ti pui sutienul fara sa-ti fie frica ca o sa te vada. Daca poti, mai poarta-l si pe acasa. Asta iti va ridica moralul si te va ajuta sa vezi ce se intampla de fapt. In caz ca ea considera ca nu e cazul de sutien si te vede cu el, ce se poate intampla rau? Sa te pedepseasca? Sa ti-l interzica? Sincer, mi se pare absurd si sunt sigura ca nu o sa faca asa. Deci inceteaza sa-ti faci griji ca nu o sa patesti nimic daca te vede cu sutien si ea cumva nu stia.

| mihaamihaa98 a răspuns:

Heii draga nu te speria. si eu am avut aceeasi probleme pana cand m-am enervat si m-am epilat fara sa stie ea si la fel si cu sutienul. oricum pana la urma a aflat dar nu mi-a facut nimic. acum depinde si cum este mama ta. dar cum ti-am mai zis nu te speria ea crede ca inca esti mica si nu vede cat de mult ai crescut. Funda? :X

| Ţăpeşu a răspuns:

Treci a 8a şi nu porţi sutien? Cam greu de imaginat, mai ales că se întâmplă asta doar dacă n-ai sâni...

| MissVamp a răspuns:

Wow! poate ca ea a vazut asta si de aia nu ti-a zis nimic in plus nici mama mea nu imi zice nimic ma simt mult mai bine, profita de varsta inainte sa fie prea tarziu, in puls poate mai tarziu o sa te gandesti ce bine era sa fi copil nu iti schimba varsta, daca porti de mica sutienul vei face cancer de san! probabil nu vei reusi acum sa i spui deoarece e cam tarziu, lucrurile vin de la sine si nu trebiue sa fie fortae, e mama ta stie cel mai bine, va observa ea!
multa bafta!

| Ţăpeşu a răspuns (pentru MissVamp):

Ai mă, să mori tu? Sutienele de când provoacă cancer?

| MissVamp a răspuns (pentru Ţăpeşu):

De cand ai sa taci din gura!

| Ţăpeşu a răspuns (pentru MissVamp):

Nu provoacă cancer fetiţă.

| MissVamp a răspuns (pentru Ţăpeşu):

Bine!

| amaliaamely a răspuns:

Stii si eu eram asa intr-o vreme...Si intr-o zii eram cu ea la cumparaturi si ma uitam la sutiene si a venit la mine si am intrebat daca vreau sa mi-l cumeprelaughingsi am zis ca da
Asa ca sfatul meu e s aod uci cu tine la cumapraturi si sa faci ca mine

DAFTA!happysper ca te-am ajutat

| Clllaudiaa a răspuns:

Dar relatia dintre mama ta si cu tine cum este un rea buna sau foarte buna?