| Edyez a întrebat:

Buna, am avut media la purtare scazuta din cauza la absente 4 (am avut doar 26 nemotivate, dar e o regula daca ai 2 absente la o materie și la materia aia ai o ora pe săptămână îți scade 1 punct) și pe primul semestru 10, îmi iese media 7 deci trec, sunt pe clasa a 9a.
Întrebarea mea este daca o sa am pe ambele semestre de pe clasa a 10a, 10 la purtare și vreau ca pe a 11a să mă transfer la un liceu mai bun pe filologie, am șanse sau n-o să mă primească din cauza asta chiar daca de pe a 10a o sa fac sa am 10 pe ambele?

2 răspunsuri:
| asdf2kpower a răspuns:

:lol: de când la 26 de absențe ai media 4 și nu 8 (n-am auzit în viața mea de regula aia la care faci tu referire)

| Ewelyne a răspuns:

Probabil profesorii ţi-au pus o etichetă nu tocmai benefică imaginii tale, însă dacă termini cu absentatul ai toate şansele să închei anul cu media 10 la purtare, mă îndoiesc că eşti un copil problemă ca să-ţi aducă şi alte '' belele '', iar în legătură cu transferul... dacă nu rişti, nu câştigi.