| Luna207 a întrebat:

Buna, am dat tezele la mate și romana iar după mine la mate iau 4-5-6 iar la romana 7-8. Îmi este frica să-i zic nota mamei pentru că ea își dorea să iau o nota peste 7 la ambele teze. Am învățat bine la mate, exact din ce a zis profa că dam( la teza mi-au picat fix lucrurile la care nu mă așteptam să-mi dea și lucruri din care nu a a zis că dam). Spuneti-mi va rog cum ar trebui să-i zic(anul trecut am luat 2 de 7).

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu ai invata deloc, daca te astepti la note de 4-5 la matematica.
Asteapta sa primesti notele reale la teze si apoi ii spui mamei, adevarul.

| BullseyeShot a răspuns:

E extrem de simplu. Îi spui nota respectivă şi îi poți spune şi că îți pare rău. Trebuie să înveți să îți asumi.
Oricum nu mori de la o notă mică, în viață existând multe alte "probleme" mult mai importante.
Tu să fii sănătoasă că în rest treci peste lucrurile astea neînsemnate.