| Christine a întrebat:

Am de rezolvat până săptămâna viitoare o problemă la informatică. Cine mă poate ajuta? Trebuie rezolvată în C++. Textul problemei sună cam aşa: " Se consideră un tablou bidimensional pătratic cu n linii. Să se determine toate elementele ce reprezintă puncte "şa" (element minim pe linie şi maxim pe coloana pe care este situat) Vă mulţumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ec de la clasa d mate-info, k si mine si am facut destule pana acum,.winking

| natasha a răspuns:

Buna Cristina, as vrea sa stiu ce nivel ai tu la C++ pentru a te putea ajuta. Ai facut functii la clasa? Si inca ceva... nu prea inteleg conceptul de element "sa" poti sa imi spui care sunt elementele "sa" din tabloul urmator? (iti scriu randurile ca vectori) r1=( 1, 2, 3, 4); r2=(3, 8, 9, 5) r3=(7, 9, 3, 8); r4=(1, 4, 3, 2). Altceva: cum introduci tabloul? de la tastaura, din fisier, din program sau il creezi random?

Astept sa dai edit ca sa te pot ajuta