| lila40 a întrebat:

Am doua masele rupte si cariate si imi este frica sa ii spun mamei.Una este deja are o gaura maree in mijlocul ei si cealalta pe jumatate doar.Dar imi e frica de reactia mamei..si nu stiu cum sa ii spun, ca o sa se ia de mine de ce nu i-am spus pana acum si bla bla.Si in plus celelalte masele au niste pete mai negre pe ele..sunt carii? se pot curata daca ma duc la dentist? Imi e frica enorm de reactia mamei..sigur o sa spuna'de ce nu mi-ai spus fa pana acum?'.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa-i zici pentru ca ea iti da bani sa iti faci dantura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mai târziu, decât deloc.
Arată-i măselele şi spune-i că te dor.Probabil îţi va reproşa, dar are dreptate, nu crezi?

Trebuie să mergi neapărat la stomatologie, aşa că spune-i cât de curând fără frică! S-ar putea să se strice treaba şi mai rău.

| LaNaibaa a răspuns:

Uite zii asa cum iti spun eu :
" - Mamii, ma dor maselele din spate, te poti uita un pic la ele ca eu nu vad. [ea se va uita iti va zice... ca aoleuu. blah blah. ] si tu scapi fara nici o vina. ATENTIE. acele pete negre sunt carii deoarece nu te-ai spalat destul de bine pe dinti. daca sunt foarte negre, zii mamei tale! sa nu faci prostia sa NU ii zici deoarece in viitor te va costa destul! Zii cat mai repede si mergeti la dentist!

| Loser8299 a răspuns:

Vezi daca te speli pe dinti odata pe luna...vai vai vai.

| DaYannaDG a răspuns:

I-ati inima in dinti si spune-i ca te dor maselele. Daca se va supara si te va certa ii va trece repede(cred).E mai bine sa-i spui acum decat sa taci. Pana la urma se va afla si va fi si mai rau.E vorba de sanatatea ta deci spune-i mamei tale cat mai repede posibil. Daca nu poti spune-i tatalui tau sau unei rude cu care te intelegi foarte bine.
Succes!happy

| Anneeeeee a răspuns:

Buna si eu am avut maseaua aia cu o gaura in ea pay ii spui mamei tale pur si simplu mami ma dorrr rau de tot maselele hai sa mergem la dentist si ea se uita si sigur nu se va supara pentru sanatatea ficei ei eu mi-am pus la maseaua aia plomba de fier no sa doara dar o sati scoata nervu bine hai te pup sa dai un raspuns castigator!