| Raluca_Bianca_2002 a întrebat:

Bună. Am media 9, 36 la bacalaureat. Sunt șanse sa fiu admisa la Facultatea de Psihologie din Cluj? (UBB) As spera la un loc de buget...

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Anul trecut au fost niște medii imense, 9.2 pe vară a fost la Cluj ultima medie. Presupun că a mai scăzut puțin pe toamnă.
Felicitări pentru bac apropo ^^
Acum, depinde și ce se va vrea anul acesta și ce medii sunt. Trebuie să-ți dai seama care e priorotatea ta în caz de orice. Dacă vrei psihologie Cluj musai, atunci acceptă ideea de taxă și după anul universitar poți ajunge la buget. Dacă vrei psihologie buget neapărat, atunci aplică la mai multe facultăți de psihologie din țară. Dacă vrei neapărat Cluj, nu cred ca e ok să dai la o altă facultate, că e posibil să regreți că nu ești la psihologie.
Mult succes^^

| Raluca_Bianca_2002 explică (pentru zurick):

Iti mulțumesc mult de tot. Părinții o sa fie cam dezamăgiți ca nu intru la buget, dar ma voi strădui sa ajung la buget de pa anul. Mersii inca o data ❤️

1 răspuns: